۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۶

مديرکل تبليغات اسلامی مازندران:

هيات‌های مذهبی بزرگ‌ترين شبکه جبهه انقلاب فرهنگی است

هيات‌های مذهبی بزرگ‌ترين شبکه جبهه انقلاب فرهنگی است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ناصر شکریان‌امیری صبح امروز در آخرین جلسه شورای هیات‌های مذهبی شهرهای استان در محمودآباد با تبریک به‌مناسبت فرا رسیدن ایام ولادت امیر مومنان علی (ع) و روز پدر و عید نوروز 1398 و با اشاره به نقش هیات‌های مذهبی در تحقق راهبردهای رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب ، اظهار کرد: هیات‌های مذهبی باید در زمینه تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب و برای تقویت جبهه فرهنگی و دینی کشور برنامه‌ریزی کنند .

وی با اشاره به بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم، افزود: حفظ و حراست از حریم انقلاب اسلامی و دستاوردهای این نظام مقدس رسالت همگان است و همه باید در زمینه تقویت جبهه انقلاب فرهنگی همت و تلاش کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در ادامه سخنان خود به موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهار دهه عمر این انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: الگوهای فرهنگی و دینی جمهوری اسلامی امروز به عنوان کارکردی موفق در بخشی از کشورهای منطقه و جهان مورد استقبال قرار گرفته و امروز ایران اسلامی مرکز و محور مقاومت در جهان است.

شکریان درباره حادثه تروریستی در مساجد نیوزلند، بیان کرد: به خاک و خون کشیده شدن بیش از 50 نمازگزار مسلمان در حادثه تروریستی اخیر در نیوزلند نشان از ضعف دشمنان بوده و اسلام خواهی روز به روز در جهان در حال افزایش است.

این عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به هیات‌های مذهبی و کانون‌های فرهنگی تبلیغی اشاره کرد و گفت: کار فرهنگی نیازمند برنامه‌ریزی و ایجاد انگیزه‌های متنوع در این نوع فعالیت‌ها است و باید از روش‌های متناسب و به‌روز در جهت جذب مخاطب استفاده کرد.

شکریان، هیات‌های مذهبی را کانون توجهات و تحولات در حوزه فرهنگ به‌ویژه فرهنگ دینی دانست و تاکید کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های دشمنان برای تهی کردن باورهای دینی و اعتقادی به ویژه در نسل جوان جامعه ، امروز بیش از همیشه نیازمند فعالیت‌های دینی و فرهنگی هستیم و باید در هیات‌های مذهبی شاخص‌های جوان مومن و انقلابی در تراز انقلاب اسلامی تبیین و در حوزه تربیتی به ویژه حوزه تربیت دینی برنامه‌ریزی دقیق داشت.

وی با تأکید بر شبکه‌سازی فعالان دینی و تمرکز بر ایجاد یک شبکه منسجم در جبهه انقلاب فرهنگی، خاطرنشان کرد: هیات‌های مذهبی بسترساز رشد و توسعه فعالیت‌های دینی در کشور هستند و باید در انسجام بخشی فعالیت‌های دینی برای کاهش و رفع آسیب‌های اجتماعی گام‌های جدی بردارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی در پایان بر هرچه بهتر برگزار شدن مراسم معنوی اعتکاف تأکید کرد و گفت: نسبت به این مراسم معنوی باید برنامه‌ریزی دقیق صورت گیرد و توجه به اهمیت موضوع انتظار در جمع معتکفان امسال باید این فرهنگ مورد توجه قرار گیرد.

کلیدواژه ها :شکری
منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking