۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۰

شریف‌زاده:

اقدامات خیرخواهانه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا (س) برای کمک به کودکان کار

اقدامات خیرخواهانه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا (س) برای کمک به کودکان کار
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، سیده سارا شریف‌زاده دبیر فرهنگی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا (س) گفت:

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، سیده سارا شریف‌زاده دبیر فرهنگی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا (س) گفت: «کودکان کار» شاید اسم نه چندان خوشایندی باشد، ولی همه ما روزانه آن‌ها را در کوچه و خیابان‌های شهر خود مشاهده می‌کنیم بدون اینکه احساس خاصی نسبت به این کودکان که با اندامی نحیف زیر آفتاب سوزان یا سوز سرمای زمستان سخت‌ترین و طاقت فرسا‌ترین کار‌های روزمره را انجام می‌دهند، داشته باشیم و بی تفاوت از کنار آن‌ها که تنها دغدغه‌ی زندگیشان در فروش چند آدامس و واکس زدن کفش خلاصه شده است؛ می‌گذریم.

وی ادامه داد: کودکان کار به کودکانی گفته می‌شود که به صورت مداوم و پایدار به خدمت گرفته و این امر سبب شده است که بیشتر اوقات به جای رفتن به مدرسه، درس‌های زندگیشان را در همین کوچه خیابان‌ها پاس کنند و از تجربه شیرین دوران کودکی بی بهره مانند و سلامت روحی و جسمی آنان تا مرز نابودی پیش برود. متاسفانه این معضل در طی سال‌های اخیر، با توجه به تحولات اقتصادی کشور، روند صعودیی را در کلان شهر‌ها و شهر‌های نسبتا بزرگ ایران طی می‌کند.   اقدامات خیرخواهانه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا (س) برای کمک به کودکان کار   شریف‌زاده تاکید کرد:‌ما در واحد فرهنگی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا (س) در آغار سال ۱۳۹۷ در حد بضاعت دانشجویی سعی کردیم مختصر کمکی را در جهت بهبود وضعیت اجتماعی کودکان کار انجام دهیم؛ هرچند این نوع فعالیت‌ها در بهبود کامل این معضل اجتماعی قطعا کافی نیست، اما به امید آنکه این حرکت جهادی و خیرخواهانه در سطح دانشگاه‌ها تداوم پیدا کند، تلاشی را آغار کرده است.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: اولین برنامه از سلسله برنامه‌های خیریه‌ای به نفع کودکان در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۷ با هدف روشنگری قشر دانشجو با این معضل اجتماعی به صورت پخش بروشور محتوایی در سطح دانشگاه و فروش گل و گیاه به جهت کمک مالی با این کودکان برگزار شد.   وی گفت: دومین برنامه با عنوان " ۱۱۰دست مهربان " در تاریخ ۱ اسفند ۹۷ به صورت اهدای غذای گرم توسط دانشجویان برای کودکان کار و خانواده هایشان با استقبال کثیر دانشجویان برگزار شد. در این برنامه با توجه به معضل اخیر دانشگاه‌ها در کمبود نشاط در فضای دانشجویی سعی کردیم برنامه با همان اهداف، اما با ظاهری متفاوت به گونه‌ای اجرا شود که تک تک دانشجویان در روند برگزاری این برنامه چه از ابتدای آن (اهداکردن غذای دانشجویی خود) و چه در بخش جمع آوری و توزیع غذا سهیم باشند، تا این عامل در روند افزایش نشاط در فضای دانشجویی تاثیرگذار باشد.   اقدامات خیرخواهانه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا (س) برای کمک به کودکان کار   شریف زاده تصریح کرد: به مناسبت سال نو سومین برنامه با عنوان "عیدی الزهرایی ها " به صورت بازارچه عیدانه به جهت کمک مالی از ۱۹ تا ۲۲ اسفند ۹۷ در سالن فرهنگ دانشگاه الزهرا (س) برگزار شد. "واحد فرهنگی" انجمن اسلامی دانشگاه الزهرا (س) به دلیل استقبال با شکوه دانشجویان  از برنامه ها خیریه ای به نفع کودکان در سطح دانشگاه قصد دارد در سال آینده با عنایت بر حق برنامه های متعدد دیگری در همین راستا برگزار کند؛ همچنین قصد داریم گروهی صرفا دانشجویی در راستای برگزاری هرچه بهتر برنامه ها چه در بخش عملکرد و چه در بخش محتوا به نفع این کودکان ایجاد کنیم.
منبع : خبرگزاری دانشجو

اخبار مرتبط

website tracking