۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۶

اپلیکیشن جامع راهنمای گردشگری استان کرمانشاه معرفی شد

اپلیکیشن جامع راهنمای گردشگری استان کرمانشاه معرفی شد
سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی استان کرمانشاه گفت: اپلیکیشن جامع راهنمای گردشگری استان کرمانشاه معرفی شد.
- اخبار استانها -

کیکاووس جلیلیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، از ارائه خدمات متنوع الکترونیکی در نوروز 98 خبرداد و اظهار داشت: جاذبه‌های گردشگری استان در این اپلیکیشن جامع  به تفکیک شهرستان‌ها معرفی شده است و گردشگران به راحتی می‌توانند با استفاده از این اپلیکیشن از اماکن دیدنی مورد علاقه خود بازدید کنند.

سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی استان کرمانشاه گفت: اماکن تاریخی، موزه‌ها، خانه‌های تاریخی، محوطه‌های تاریخی، تپه‌ها، اماکن زیارتی، یادمانهای دفاع مقدس، امامزادگان، گردشگاه‌ها، روستاها و جاذبه‌های طبیعی و جغرافیایی استان کرمانشاه در این اپلیکیشن معرفی شده که نصب آن از راه برنامه کافه بازار در دسترس است.

وی با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی به‌دلیل تاریخ و طبیعت بی‌نظیر امسال گردشگری غرب کشور را مدنظر دارد، بیان کرد: محوطه تاریخی طاقبستان پربازدیدترین منطقه گردشگری کرمانشاه در نوروز است که سامانه فروش اینترنتی بلیت برای این منطقه فعال خواهد شد و راهنمای صوتی نیز در این منطقه اطلاعات را به گردشگران ارائه می‌کند.

سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی استان کرمانشاه عنوان کرد: مراسم استقبال از مسافران نوروزی در روز یکم فروردین در ورودی شهر، برپایی نوروزگاه‌ها با همکاری شهرداری‌های استان و نصب سیاه‌چادر عشایری در ورودی شهرها از جمله برنامه‌های میراث‌فرهنگی استان برای استقبال و پذیرایی از مسافران نوروزی است.

ساماندهی گردشگری سلامت استان اردبیل به جهاددانشگاهی واگذار شدخدمات گردشگری الکترونیک به مسافران نوروزی استان فارس ارائه می‌شودتورهای گردشگری رایگان برای تمامی شهرستان‌های استان مرکزی در ایام نوروز در نظر گرفته شد

سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی استان کرمانشاه بیان کرد: باید ظرفیتی را تعریف کرد که گردشگر بتواند چند روز در استان اقامت داشته باشد و مسیرهای گردشگری استان باید به درستی تعریف شود که با انجام طرحهای خلاقانه و مبتکرانه شرایطی را فراهم کرد که یک گردشگر مدت اقامت بیشتری در استان داشته باشد.

جلیلیان با اشاره به اینکه به زودی هشت اقامتگاه بوم‌گردی در استان کرمانشاه افتتاح می‌شود گفت: از آغاز اجرای طرح‌های بوم‌گردی در استان کرمانشاه تاکنون 10 اقامتگاه بومی و محلی ساخته شده است که هر واحد اقامتگاه بوم‌گردی به طور متوسط زمینه اشتغال 10 تا 15 نفر را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه اکنون در استان کرمانشاه بیش از 2700 روستای هدف گردشگری وجود دارد افزود: جاذبه‌های فراوان تاریخی و چشم‌اندازهای طبیعی منحصر به فرد در مناطق روستایی استان کرمانشاه وجود دارد که آماده میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی است.

سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی کرمانشاه با اشاره به صدور مجوز تعدادی از خانه‌های مسافر در این استان عنوان کرد: در تعطیلات نوروز خانه‌های مسافر استان کرمانشاه با مجوز رسمی از سوی اداره کل میراث فرهنگی و به صورت قانونی به فعالیت و ارائه خدمات به مسافران و گردشگران می‌پردازند.

کلیدواژه ها :جاذبه اپلیکیشن
منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking