۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۰

مراسم بزرگداشت مرحوم دکتر حلاجیان در قائمشهر برگزار شد

مراسم بزرگداشت مرحوم دکتر حلاجیان در قائمشهر برگزار شد
به گزارش خبرنگار ایرنا ، نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در این مراسم گفت : مرحوم ابراهیم حلاجیان در پست خود از تحمل بالایی برخوردار بوده است .
آیت الله علی معلمی افزود : مرحوم حلاجیان از ویژگی هایی همچون صبر ، مهربانی و عصبانی نشدن زود هنگام برخوردار بوده است .
وی از صبر و متانت به عنوان دو ویژگی مهم مرحوم حلاجیان یاد کرد و توضیح داد : گاهی انسان دچار خودپسندی می شود اما مرحوم حلاجیان هیچ گاه گرفتار خودپسندی نشد که این موضوع یکی دیگر از ویژگی های بارز ایشان است .
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با استناد به حدیثی از امام علی (ع) گفت : جسم فرد عالم و دانشمند 6 حالت دارد و این حالت ها اعم از مردن ، زندگی ، بیمار شدن ، سالم ماندن ، خوابیدن و بیداری است که تمامی آنها در روح فرد عالم هم وجود دارد .
معلمی افزود : همان گونه که امیرالمومنین (ع) تاکید کردند زنده بودن روح به دانش است ، حیاتش علم و مرضش هم شک و تردید است .
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر هم در این مراسم گفت : بنده یکی از شاگردان مرحوم حلاجیان هستم امیدوارم بتوانیم هر آنچه که ایشان به دنبالش بود را در جامعه علم و دانش پیاده کنم .
دکتر میر امید هادیانی از ویژگی های مرحوم حلاجیان را زود به دانشگاه آمدن و دیر رفتن از دانشگاه اعلام کرد و افزود : مرحوم دکتر حلاجیان همیشه پشتوانه مهمی برای همه ما بوده است .
دکتر ابراهیم حلاجیان استادیار علوم تربیتی دانشگاه آزاد قائمشهر 21 اسفند ماه جاری بر اثر سکته قلبی در جلسه دفاعیه یکی از دانشجویانش جان باخت .
مرحوم حلاجیان که سابقه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر و شرق تهران را در کارنامه داشت ، در سن 60 سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد.
از دکتر حلاجیان به عنوان یکی از مدیران مازندرانی یاد می شود که نقش زیادی در برنامه ریزی توسعه ای برای استان داشته که از جمله آن کارهای توسعه ای و عمرانی برای دانشگاه آزاد بوده است.
وی عضو در هیات علمی و ریاست دانشگاه آزاد نوشهر و چالوس ، ریاست مرکز آموزش مدیریت دولتی شمال ، ریاست مرکز ضمن خدمت فرهنگیان استان و معاونت آموزش و پژوهش دانشگاههای آزاد استان و مدیرعاملی موسسه آموزش و پژوهش سازمان میراث فرهنگی و صنایع و دستی و گردشگری کشور را در کارنامه خود داشت.
مرحوم حلاجیان همچنین صاحب امتیاز و مدیر مسئول هفته نامه ' حلاج ' است.
7334/1654
انتهای پیام
کلیدواژه ها :قائمشهر
منبع : جماران

اخبار مرتبط

website tracking