۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۶

قم| جریانی به دنبال تخریب علم اصول در حوزه علمیه است

قم| جریانی به دنبال تخریب علم اصول در حوزه علمیه است
رئیس انجمن اصول فقه حوزه علمیه با تأکید بر وجود جریانی برای تضعیف علم اصول در حوزه گفت: متأسفانه عده‌ای در حال تخریب و بی‌انگیزه کردن طلاب از فراگیری علم اصول هستند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید صادق محمدی، در دیدار با حضرت آیت‌الله نوری همدانی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، اظهار داشت: متأسفانه عده‌ای در حال تخریب و بی‌انگیزه کردن طلاب از فراگیری علم اصول هستند.

وی با اشاره به اهمیت علم اصول فقه افزود: فراگیری علم اصول برای استنباط و درک احکام فقهی و رسیدن به درجه اجتهاد ضروری است و بدون آن نمی‌توان در دروس حوزوی به جایگاهی ازنظر علمی و فقهی رسید.

رئیس انجمن اصول فقه حوزه علمیه ادامه داد: ناتوانی علم اصول مرحوم آخوند خراسانی و قدیمی بودن مطالب آن مهم‌ترین نقطه اتکا و تخریب‌کنندگان علم اصول در حوزه علمیه است، تخریب کتاب‌های اصولی در حالی در حوزه علمیه توسط برخی افراد انجام می‌گیرد که جایگزین درخوری برای کتاب‌های مرحوم خراسانی وجود ندارد.

یادواره شهدای روحانی حوزه علمیه خوزستان در اهواز برگزار می‌شودتربیت طلاب زباندان توسط حوزه علمیه یزد انجام می‌گیرد132 هزار طلبه از جامعه الزهرا (س) و حوزه علمیه خواهران فارغ‌التحصیل شدند

محمدی تأکید کرد: نتیجه نهایی تخریب علم اصول در حوزه بی‌انگیزگی طلاب از فراگیری دروس حوزوی است، تخریب علم اصول خسارت بزرگی به نهاد حوزه و سنت‌های دیرین آن خواهد زد. مدیریت حوزه تعمد و اصراری بر تدریس هیچ کتابی نداشته و درصورتی‌که کتاب‌های جدید و مورد اعتمادی توسط اساتید و بزرگان حوزوی معرفی شود، حوزه حاضر است که آن‌ها را جایگزین کتاب‌های فعلی کند.

وی اضافه کرد: تخریب‌کنندگان علم اصول می‌خواهند تدریس این علم را در حوزه بی‌هدف و بدون نتیجه جلوه دهند، از هر کاری که سبب بی‌انگیزه شدن طلاب می‌شود باید خودداری شود. تدوین مطالب متقن و کاربردی در مسائل حقوقی و فقهی ازجمله اقدامات برجسته انجمن فقه حوزه علمیه در سال‌های گذشته بوده است.

رئیس انجمن اصول فقه حوزه علمیه ادامه داد: روز علم اصول در تقویم ملی خالی است، برای بسیاری از شاخه‌های علمی در تقویم کشور روزی به مناسبت و گرامیداشت آن نام‌گذاری شده درحالی‌که در زمینه علم اصول این اتفاق هنوز نیفتاده است، خوشبختانه بیش از 96 درصد از اساتید و بزرگان حوزوی با نام‌گذاری روزی به نام علم اصول موافق هستند.

کلیدواژه ها :کتاب حوزه های علمیه
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking