۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۱

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر:

اختتامیه همایش نشان محبت در بوشهر برگزار می شود/ساخت سه ضریح خیمه گاه کربلا با پشتیبانی مردم بوشهر

اختتامیه همایش نشان محبت در بوشهر برگزار می شود/ساخت سه ضریح خیمه گاه کربلا با پشتیبانی مردم بوشهر
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر گفت: همایش نشان محبت در 19 استان برگزار شده است که اختتامیه آن در سالن لیان شهر بوشهر ساعت 9 صبح روز 22 اسفندماه برگزار و از نماینده گان مردم تقدیر خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل  سپاس؛ رضا مطاف رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر گفت: ستاد بازسازی استان بوشهر از جمله مجموعه های فعال کشور است که توانست پل ارتباطی مردم و اهلبیت باشد که از سال 82 فعالیت رسمی خود در قالب اعزام نیرو و کمک های نقدی و غیر نقدی آغاز کرد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر اظهار کرد: در سال 92 با همکاری و هماهنگی مردم و مسئولین استانی پروژه ساخت خیمه گاه حضرت ابوالفضل (ع) کلید خورد که پس از تکمیلی با اشکان مردم بدرقه و در شهر کربلا نصب شد.

مطاف افزود: دومین پروژه ای که توسط استان بوشهر اجرا شد ساخت دو نیم ضریح حضرت قاسم ابن الحسن(ع) و ضریح سیدالشهدا بود که این پروژه هم با همراهی چند هزار نفری مردم راهی شهر کربلا و بدون هیچ نواقصی توسط استاد کاران ایران نصب شد.

وی بیان کرد: تا سال 97 هر تعهدی که نسبت به ستاد بازسازی عتبات عالیات داشته ایم  با پشتیبانی مستقم و دلگرمی مردم عملی شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات استان بوشهر عنوان کرد: استان بوشهر در اربعین گذشته توانست در یک حرکت کاملا مردمی 54 موکب در مسیر زائرین کربلا ایجاد کند که 5 موکب مرز شلمچه، دو موکب شهر نجف، 10 موکب در مسیر نجف به کربلا، 18 موکب در کربلا مستقر شدند.

مطاف ادامه داد: موکب های استان بوشهر نزدیک به 35هزار نفر خدمات ارائه دادند و در هر وعده غذایی بیش از 94 هزار نفر را سرویس می دادند که 1250 نفر خادم و 60 پزشک جهت ارائه خدمات اعزام شدند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: نیروهای متخصص در همه رشته ها جهت بازسازی در طول سال به عتبات اعزام می شوند و در حال حاضر 730 نفر در لیست اعزامی قرار دارند که اعزام آنها حداقل یک ماه طول می کشد؛ افرادی که عزام می شوند هیچ گونه هزینه ای دریافت نمی کنند.

مطاف با اشاره به برگزاری همایش نشان محبت، ابراز کرد: روز 22 اسفند ماه با عنوان نشان محبت با حضور مسئولین استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

وی اذعان کرد: همایش نشان محبت در 19 استان برگزار شده است که اختتامیه آن در سالن لیان شهر بوشهر ساعت 9 صبح روز 22 اسفندماه برگزار و از نماینده گان مردم تقدیر خواهد شد.

کلیدواژه ها :موکب
منبع : دانا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking