۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۵

حوادث کوتاه از کشور


      
      ناکامی سارقان  مسلح
تهران- ایرنا: فرمانده نیروی انتظامی رباط کریم گفت: سرقت مسلحانه از طلافروشی در رباط کریم با حضور بموقع ماموران پلیس نافرجام ماند.
سرهنگ شهرام پورسعادت ، اظهار داشت: چندین تیر در این سرقت شلیک شد اما این حادثه هیچ زخمی یا کشته‌ای نداشت.
وی با اشاره به شناسایی عوامل سرقت اعلام کرد: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته مشخصات خودرو سارقان شناسایی شده است.
به گفته پورسعادت سارقان مسلح چهار نفر بودند که با خودرو 206 متواری شده‌اند.
برخورد اتوبوس با تیرچراغ برق
‌شیراز- ایسنا: یک دستگاه اتوبوس خط واحد، در محدوده معالی آباد شیراز با تیر چراغ برق برخورد کرد.
اتوبوس خط واحد درونشهری‌ در حال جابه‌جایی مسافر با تیرچراغ برق در محور بلوار معالی‌آباد شیراز برخورد کرد.
علت این حادثه و خسارت وارده، در دست  بررسی است.
وعده ازدواج تلگرامی
همدان- خبرنگار کیهان: رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: فردی با وعده ازدواج اقدام به دریافت عکس‌های شخصی یک دختر کرده و قصد سوء استفاده از این تصاویر را داشت که دستگیر شد.
سرهنگ فیروز سرخوش نهاد افزود: یک خانم جوان در شبکه مجازی تلگرام و در کانال همسریابی با یک پسر
جوان آشنا شد و پس از چند روز ارسال و دریافت پیام‌های شخصی، این پسر جوان اعتماد شاکیه را جلب و تصاویر خصوصی او را دریافت کرد.
وی ادامه داد: سپس این پسر جوان از دختر خواست که ملاقات حضوری داشته باشند که با مقاومت شاکیه، وی را تهدید به انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی کرد.
سرهنگ سرخوش نهاد افزود: دختر جوان موضوع را به پلیس فتا منعکس کرده و با انجام یکسری کارهای فنی، متهم شناسایی و دستگیر شد.
وی بیان کرد: متهم در بازجویی‌ها هدف از حضور در کانال همسریابی، دریافت عکس شخصی و تهدید به انتشار آن را سرگرمی عنوان کرد.
دستگيري قاتل فراري
زاهدان- خبرنگار کیهان: جانشين انتظامي شهرستان ایرانشهر از دستگيري قاتل فراري بعد از پنج  سال زندگی مخفیانه خبر داد.
سرهنگ حسن‌کیخا گفت: در پی قتل جوانی 27 ساله در سال 93 در شهرستان ایرانشهر و فرار  قاتل از صحنه جرم، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت که در بررسی مشخص شد قاتل در پی اختلافات مالی مقتول را با سلاح گرم به قتل رسانده و از محل جنایت گریخته است.
وی خاطرنشان کرد: تحقیقات برای دستگیری متهم به قتل ادامه داشت تا اینکه مخفیگاه وی در یکی از روستاهای اطراف شهرستان ایرانشهر شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیرشد.
کلاهبرداری سایبری
  اراک- خبرنگار کیهان: رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان مرکزی از دستگیر متهم پرونده کلاهبرداری سایبری در پوشش ربات «همدم یاب» از حساب ۱۹۷ کاربر فضای مجازی خبر داد.
 سرهنگ احسان آنقی اظهار داشت: سارق سایبری که در پوشش ربات «همدم‌یاب» با طراحی سایت جعلی فیشینگ از حساب ۱۹۷ کاربر فضای مجازی حدود ۲۰۰ میلیون ریال برداشت غیرمجاز انجام داده بود شناسایی و دستگیر شد.
 وی خاطرنشان کرد: در بررسی محتوای فعالیت‌های این فرد در فضای مجازی مشخص شد، این فرد مدتی پیش از یک ربات تحت عنوان همدم‌یاب در یکی از شبکه‌های اجتماعی استفاده کرده است و بعد از وارد کردن اطلاعات حساب خود در یک درگاه جعلی بانکی مورد دستبرد یک سارق سایبری قرار گرفته است.
وی ادامه داد: با تحقیقات کارشناس پلیس فتا در سایبری، در تکمیل تحقیقات تخصصی کارشناسان پلیس فتا، متهم اصلی این پرونده در یکی از استان‌های مرکزی کشور شناسایی و بلافاصله باکسب نیابت قضایی در عملیات پلیس دستگیر و به شهرستان‌ اراک منتقل شد.
کشف مواد محترقه
قزوین – خبرنگار کیهان: فرمانده انتظامي شهرستان «البرز» از كشف تعداد 16 هزار و 364 عدد انواع مواد محترقه طی دو عملیات خبر داد.
سرهنگ بهرام منصوری گفت: پلیس امنيت بخش «محمديه» طي اقدام ضربتي فرد فروشنده مواد  محترقه را حين فروش این مواد دستگير و تعداد 15 هزار و 170 عدد انواع مواد محترقه كشف شد.
وي در ادامه افزود: در عملیاتی دیگر ماموران انتظامي شهرستان البرز پس از اطلاع از فعالیت فردی در زمینه توزیع  مواد محترقه  فرد مورد نظر را  شناسایی و دستگیر کردند و در بازرسی از منزل وی تعداد یک هزار و 194 عدد انواع مواد محترقه كشف شد.
توقیف دام زنده
سرویس شهرستان‌ها: جانشین فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف انواع دام زنده قاچاق خبر داد.
سرهنگ عباسعلی بهدانی فرد، گفت: در ایستگاه‌های بازرسی استان 85 دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل دام قاچاق در استان توسط ماموران انتظامی شناسایی و توقیف و هزار و 129 راس دام زنده قاچاق که قاچاقچیان قصد خارج کردن آنها را از کشور داشتند کشف شد.
وی با اشاره به دستگیری 92 نفر از عوامل و عناصر قاچاق دام، افزود: 86 فقره پرونده در خصوص کشفیات دام قاچاق در استان تشکیل و متهمان جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی استان معرفی شدند.
این مقام انتظامی ارزش محموله‌های دامی قاچاق کشف شده را بر اساس نظر کارشناسان، 42 میلیارد ریال عنوان کرد.
انفجار مواد محترقه
تبریز- باشگاه خبرنگاران جوان: سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی گفت:۱۲ نفر بر اثر انفجار مواد محترقه در آذربایجان شرقی مصدوم شدند.
شادی نیا ، اضافه کرد: حال نوجوان ۱۶ ساله‌ای که بر اثر انفجار مواد محترقه دچار سوختگی بالای ۴۰ درصد شد، وخیم و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان سینا بستری است.
سارقان خشکبار
کرج- ایسنا: پلیس آگاهی استان البرز از دستگیری سه سارق سابقه‌دار داروخانه‌ها و مغازه‌های فروش خشکبار خبر داد.
سرهنگ محمد نادربیگی، گفت: در بررسی‌های اولیه مأموران محرز شد که اخیراً مشابه سرقت‌های انجام شده در داروخانه‌های کرج، در تهران نیز به همین شیوه از داروخانه و مغازه‌ها توسط سه نفر انجام شده است.
وی افزود: اعضای باند سارقان مغازه و داروخانه که دارای سوابق متعدد کیفری بودند شناسایی و اقامتگاه آنها در یکی از شهرهای شمالی
رد‌زنی شد.
این مقام انتظامی گفت: بلافاصله مأموران به شهر مورد نظر اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه متهمان را در منزل اجاره‌ای، دستگیر و در بازرسی از آنجا مقادیر زیادی آجیل، برنج، شکلات، انواع دستگاه‌های پزشکی و دارو کشف کردند.
وی اظهار کرد: متهمان دستگیر شده پس از انتقال به پلیس آگاهی استان البرز به جرم خود مبنی بر ۲۰ فقره سرقت از مغازه‌های خشکبارفروشی و داروخانه‌ها در کرج، تهران و شهرهای شمالی اعتراف کردند.
کشف جت اسکی‌های قاچاق
بندر عباس- خبرگزاری صدا و سیما: رئیس پلیس آگاهی هرمزگان گفت: ماموران پلیس آگاهی شهرستان بندرعباس سه دستگاه جت اسکی قاچاق کشف کردند.
سرهنگ عبدالحمید کرمی افزود: این محموله قاچاق با کار اطلاعاتی ماموران پلیس آگاهی از انباری در یکی از روستا‌های شهرستان بندرعباس کشف و ضبط شد.
وی ارزش جت اسکی‌های قاچاق شده را 18 میلیارد ریال برآورد کرد.
کالاهای قاچاقی که به مقصد نرسید
ایلام- تسنیم: فرمانده انتظامی استان ایلام از کشف کالای قاچاق در این استان خبر داد.
سرتیپ  نورعلی یاری اظهار داشت: در راستای برخورد، کنترل و ممانعت از قاچاق کالا در حوزه استحفاظی استان ایلام توسط عوامل انتظامی مستقر در «سه راهی جندالله» و در بازرسی از خودروهای عبوری مقادیر متنابهی کالای قاچاق کشف و ضبط شد.
وی گفت: ارزش کالاهای کشف شده بیش از 9 میلیاردریال بوده است و قاچاقچیان این حجم از کالا را از مبدا«بندر گناوه» به مقصد«بانه» در حال تردد بوده است.
منبع : کیهان

پربازدیدترین امروز

website tracking