۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۴

مشارکت خیرین برای کاهش هزینه های درمانی ضروری است

مشارکت خیرین برای کاهش هزینه های درمانی ضروری است
به گزارش ایرنا، کمال حیدری روز دوشنبه در گردهمایی مدیران خیریه های سلامت و مدیران شبکه بهداشت و درمان غرب اصفهان در تیران و کرون، افزود: سرمایه گذاری در حوزه بهداشت و کاهش بیماری ها ضرورت انکارناپذیر است که کم کاری در پیشگیری هزینه های درمانی را افزایش می دهد.
وی بیان کرد: خیرین سلامت علاوه بر تامین نیازهای درمانی هر منطقه آسیب شناسی، رصد و برنامه ریزی برای پیشگیری از بیماری ها داشته باشند و در حوزه پیشگیری و بهداشت سرمایه گذاری داشته باشند.
رئیس مرکز بهداشت استان اصفهان با بیان اینکه به 350 هزار نفر اتباع خارجی خدمات بهداشتی رایگان در این استان ارائه می شود، تصریح کرد: این خدمات رایگان به اتباع خارجی مثل ایرانی ها در راستای پیشگیری از بیماری هاست و نباید این اعتبار بخشی ها را هزینه تلقی کرد بلکه سرمایه گذاری برای بهداشت عمومی است.
وی به اهمیت غربالگری برای پیشگیری از بیماری ها اشاره کرد و گفت: بیماری های غیرواگیر دار مانند دیابت، چاقی، فشارخون، تصادفات و مواردی از این قبیل حجم زیادی از وقت و هزینه های مردم و دولت را گرفته که با غربالگری و تمرکز بر پیشگیری از اتلاف منابع جلوگیری کرد.
حیدری پیشگیری اجتماعی را نیز مهم اعلام کرد و اظهارداشت: مجمع خیریه های سلامت شهرستانی بر حفظ سرمایه های اجتماعی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی توجه و برنامه ریزی کنند و به این حوزه ها بپردازند.
وی با اشاره به اینکه با برگزاری مجمع های خیرین سلامت در برخی مواقع اعضای خیریه ها تغییر پیدا می کنند، یادآورشد: تدوین چشم انداز و برنامه های راهبردی باعث هدف گذاری دقیق و جلوگیری از فعالیت های سلیقه ای می شود و تغییرات ساختار خیریه ها در اقدامات اثر نمی گذارد و فعالیت ها در یک مسیر مشخص پیش می رود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان با اشاره به تشکیل چهار قطب در این استان گفت: شهرستان های استان در چهار قطب غرب، شرق، شمال و جنوب تقسیم بندی شدند که در کنار همدیگر باید برنامه ریزی و یک نماینده و کارگروه منطقه ای برای تصمیم سازی سریع تر در حوزه خیرین سلامت انجام دهند.
وی یادآورشد: این طرح در سال آینده نهایی می شود و بر این اساس مدیرعامل های خیریه های سلامت مناطق استان به همراه مدیران شبکه بهداشت و درمان کارگروه منطقه ای تشکیل و برنامه ریزی و هم افزایی برای رفع مشکلات شهرستان ها همجوار خود خواهند داشت.
حیدری در بخشی از سخنان خود به موضوع کار کارشناسی اشاره کرد و گفت: فعالیت های بدون کارشناسی وقت و هزینه ها را از بین می برد و در زمان حاضر تمام توجه کارشناسان بهداشتی بر پیشگیری قرار گرفته اما برخی بر توسعه مراکز درمانی توجه دارند.
گردهمایی خیرین سلامت غرب استان اصفهان با حضور 9 شهرستان در تیران و کرون برگزار شد.
مجمع خیران سلامت استان اصفهان بعنوان یک سازمان مردم نهاد با هدف فراهم آمدن امکان شناسایی و ساماندهی خیران فعال در حوزه سلامت و برنامه ریزی برای بهره گیری صحیح از کمک های مردمی و هدایت این کمک ها به اولویت های استان در حوزه سلامت، فعالیت خود را از سال 1386 آغاز کرد.
این مجمع هم اکنون در 23 شهرستان استان نمایندگی دارد.
/6026/7131
انتهای پیام
کلیدواژه ها :خیرین امور خیریه
منبع : جماران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking