۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۱

در گفتگو با باشگاه خبرنگاران مطرح شد؛

مصرف کننده هروئین را چگونه بشناسیم؟

مصرف کننده هروئین را چگونه بشناسیم؟
یک درمانگر اعتیاد گفت:: مصرف کننده هروئین با کاهش ضربان قلب و کندی تنفس در حالت نئشگی و آرامش فرو می‌رود.

کمال پرهون روانشناس و درمانگر اعتیاد در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص ماده هروئین اظهار کرد: هروئین اعتیادآورترین ماده مخدر است که به خاطر حالت‌های وجد و نشاطی که این ماده ایجاد می‌کند، در بین معتادان شهرت به سزایی دارد.

بیشتر بخوانید؛ مصرف‌کننده حشیش را چگونه بشناسیم؟

پرهون با اشاره به اینکه از هروئین به عنوان پرمصرف‌ترین مشتقات مرفین نام برده می‌شود، اظهار کرد: مصرف کننده هروئین با کاهش ضربان قلب و کندی تنفس در حالت نئشئگی و آرامش فرو می‌رود.

وی افزود: نشانه‌های مصرف هروئین، چشم‌های قرمز و پرخون، کاهش اشتها، کاهش ناگهانی وزن، رفتار‌های مرموز و پنهانی، تغییر در ظاهر بدن، تنگ شدن مردمک‌های چشم، خواب آلودگی شدید یا احساس خفگی، احساس سرما و لرز و آبریزش شدید بینی هستند.

این درمانگر اعتیاد اشاره کرد: مصرف هروئین نشانه‌های رفتاری و روانی برای فرد مصرف کننده دارد که والدین باید به آن توجه داشته باشند.

وی گفت: از دیگر نشانه‌های رفتاری و روانی مصرف کننده هروئین، تحریک‌پذیری و واکنش‌های رفتاری انفجاری در برابر انتقاد، افت تحصیلی و کاهش انگیزه برای درس خواندن، تقاضای مکرر و نامعقول پول از والدین و اطرافیان، عدم توجه به وضعیت لباس پوشیدن و ظاهر، تغییر ناگهانی در خلق و رفتار، خواب زیاد یا بی‌خوابی طولانی است.

پرهون گفت:هروئین را به صورت خوراکی، استنشاق یا تزریق زیر جلدی (وریدی) مصرف می‌کنند.

کلیدواژه ها :هروئین
منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking