۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۶

اقدامات ۲۴ ساعت گذشته نیروی انتظامی استان مرکزی؛

کشف۴۹ هزار عدد مواد محترقه غیرمجاز در اراک/ طرح پاک‌سازی نقاط آلوده در ۸۲ محله در استان مرکزی اجرا شد

کشف۴۹ هزار عدد مواد محترقه غیرمجاز در اراک/ طرح پاک‌سازی نقاط آلوده در ۸۲ محله در استان مرکزی اجرا شد
در ۲۴ ساعت گذشته به تلاش مأمورین نیروی انتظامی مجموعه‌ای از باندهای قاچاق و سرقت در حوزه‌های مختلف در استان مرکزی دستگیر شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ در ۲۴ ساعت گذشته به تلاش مأمورین نیروی انتظامی مجموعه‌ای از باندهای قاچاق و سرقت در حوزه‌های مختلف در استان مرکزی دستگیر شدند.

کشف بیش از ۲ کیلوگرم هروئین در عملیات پلیس استان مرکزی

۲ توزیع‌کننده مواد مخدر در عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر استان دستگیر و مقدار ۲ کیلوگرم هروئین در بازرسی از خودروی آنان کشف شد.

سرهنگ " احمدرضا چگنی " رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان مرکزی بیان داشت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در انجام تحقیقاتی از فعالیت گسترده دو توزیع‌کننده مواد مخدر در سطح شهرستان اراک، مطلع شده و بلافاصله برنامه‌ریزی عملیاتی لازم را برای دستگیری آنان آغاز کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: با آغاز تحقیقات تخصصی و میدانی پلیس، افراد مذکور مورد شناسایی قرارگرفته و مشخص شد که با یک دستگاه خودروی سواری در حال انتقال یک محموله مواد مخدر از یکی از استان‌های هم‌جوار به مقصد اراک می‌باشند.

وی اظهار داشت: با برنامه‌ریزی عملیاتی مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خودروی موردنظر در هنگام ورود به شهرستان اراک متوقف شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان مرکزی با اشاره به دستگیری ۲ توزیع‌کننده مواد مخدر در این عملیات،خاطرنشان کرد: در بازرسی از خودروی توقیفی در حدود ۲ کیلوگرم هروئین کشف شد.

سرهنگ چگنی افزود: متهمان دستگیرشده پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شدند.

کشف۴۰ کیلوگرم مواد اولیه و ۴۹ هزار عدد مواد محترقه غیرمجاز در اراک

در عملیات مأموران پلیس امنیت عمومی استان ۴۹ هزار عدد مواد محترقه و ۴۰ کیلوگرم مواد اولیه ساخت این مواد در اراک کشف و ۳ نفر دستگیر شدند.

سرهنگ "محمود خلجی"معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در تشریح این خبر گفت: در تداوم طرح‌های ارتقاء‌ امنیت اجتماعی و به‌منظور ایجاد امنیت مناسب در روزهای پایانی سال و به‌ویژه پیشگیری از بروز حوادث ناگوار در استفاده ناصحیح از مواد محترقه، طرح برخورد با تهیه و توزیع‌کنندگان مواد محترقه غیرمجاز از سوی پلیس استان با جدیت دنبال می‌شود.

وی افزود: روز گذشته در ادامه این طرح‌ها، مأموران انتظامی در استان موفق شدند،۴۹هزار عدد انواع مواد محترقه غیرمجاز و ۴۰ کیلوگرم مواد پیش سازی که برای ساخت مواد منفجره غیرمجاز استفاده می‌شد را کشف کنند.

سرهنگ خلجی ادامه داد: در این عملیات ۳ نفر دستگیر و با تشکیل پرونده به دستگاه قضائی معرفی شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به برخورد قاطع پلیس با سودجویان و توزیع‌کنندگان مواد محترقه بیان داشت: به استناد قانون مجازات اسلامی هرگونه قاچاق ، خریدوفروش مواد منفجره و محترقه به‌طور غیرمجاز جرم محسوب شده و مرتکب آن به مجازات مندرج در قانون محکوم می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرقانونی و موارد مشکوک مراتب را در کلیه ساعات شبانه‌روز به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

دستگیری ۲توزیع‌کننده مواد مخدر با بیش از یک کیلوگرم تریاک در خنداب

فرمانده انتظامی شهرستان خنداب از دستگیری ۲ توزیع‌کننده مواد مخدر در سطح شهرستان و کشف یک کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک از آنان خبر داد.

سرهنگ "عبدالرضا جودکی" دراین‌باره گفت:‌ در پی دریافت گزارش‌هایی از شهروندان درزمینهٔ فعالیت ۲ توزیع‌کننده مواد مخدر در امر تهیه و توزیع مواد مخدر در سطح شهرستان خنداب، بررسی موضوع در دستور کار مأموران پاسگاه انتظامی بخش قره چای این شهرستان قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: با مراقبت‌های نامحسوس مأموران انتظامی، سرانجام زمانی که این افراد با یک دستگاه خودروی سواری در حال انتقال مقادیری مواد مخدر از شهرستان خنداب به مقصد اراک بودند، خودروی آنان در سطح محورهای مواصلاتی شناسایی و متوقف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان خنداب با اشاره به کشف یک کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک در بازرسی از این خودروی توقیفی افزود:‌ متهمان دستگیرشده در این عملیات پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی شدند.

طرح عملیاتی پلیس در پاک‌سازی نقاط آلوده در ۸۲ محله در استان مرکزی اجرا شد

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان از اجرای طرح عملیاتی پلیس در ۸۲ محله در سطح استان خبر داد و گفت: در اجرای این طرح ۱۸۴ نفر به دلیل جرائمی چون سرقت، مواد مخدر و ... دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ " شهرام امیریان " معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت:در تداوم طرح‌های عملیاتی پلیس استان در افزایش امنیت اجتماعی و در تحلیل کارشناسی گزارش‌های شهروندان به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰، روز گذشته طرح عملیاتی پلیس در پاک‌سازی نقاط آلوده با محوریت برخورد با سارقان و خرده‌فروشان مواد مخدر اجرا شد.

وی افزود: در اجرای این طرح که در ۸۲ نقطه در سطح استان به مرحله اجرا گذاشته، بیش از یک کیلوگرم انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی از خرده‌فروشان مواد مخدر کشف و ۱۳۴ نفر در جرائم مرتبط با مواد مخدر دستگیر شدند.

این مقام انتظامی اضافه کرد: یکی دیگر از اولویت‌های اجرایی پلیس در این طرح برخورد با سارقان بود که در بازه زمانی اجرای این طرح ۲۲ نفر سارق دستگیر و ۳۶ فقره انواع سرقت از آنان کشف شد.

سرهنگ "امیریان" ادامه داد: همچنین در این عملیات ۲۰ نفر دیگر به دلیل ارتکاب جرائم دیگر دستگیر شدند و ۷۹دستگاه وسیله نقلیه توقیف و ۷۵۵ خودروی متخلف اعماق قانون شدند.

معاون عملیات امیریان در پایان با اشاره به مشارکت و همراهی خوب شهروندان در اجرای مطلوب طرح‌های انتظامی، خواستار تداوم مشارکت‌جویی آنان در ارتقاء امنیت اجتماعی محیط زندگی خود شد و تلفن ۱۱۰ را پل ارتباطی آسان برای دریافت گزارش‌های مردمی یادآور عنوان کرد و گفت: با بسترهای ایجادشده همچنین شهروندان می‌توانند از طریق سامانه تلفنی ۱۹۷ نسبت به اعلام نقطه نظرات، پیشنهاد‌ها و انتقادات خود نسبت به عملکرد پلیس اقدام کرده و مطلب ارائه‌شده خود را از همین سامانه پیگیری کنند.

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking