۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۵

مراسم اعتکاف در 12 مسجد شهرستان بروجرد برگزار می شود

مراسم اعتکاف در 12 مسجد شهرستان بروجرد برگزار می شود
رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد گفت: مراسم اعتکاف در 12 مسجد شهرستان بروجرد برگزار می شود که 2 مسجد در شهر و 10 مسجد در روستا پذیرای معتکفین هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ و به نقل از سفیر افلاک حجت الاسلام صادق جعفر پور ظهر چهارشنبه در جلسه برنامه ریزی مراسم اعتکاف که در دفتر امام جمعه برگزار شد اظهار داشت: سال گذشته 2663 نفر در شهرستان بروجرد در مراسم اعتکاف شرکت کردند که با توجه به تقارن ایام عید با مراسم اعتکاف جمعیت معتکفین کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: از این تعداد 2213 نفر خانم و 450 نفر آقا بودند که در مراسم اعتکاف شرکت کردند و از هر نفر مبلغ 30 هزار تومان برای تهیه مواد غذایی دریافت شد.

به گفته وی امسال پیش بینی می شود حدود 2000 نفر برای مراسم اعتکاف شرکت کنند که 12 مسجد برای معتکفین در نظر گرفته شده و از این تعداد 2 مسجد در شهر و 10 مسجد در روستاها پذیرای معتکفین هستند.

در ادامه حجت الاسلام سید علی حسینی امام جمعه بروجرد افزود: مراسم اعتکاف و روزه داری و عبادات به مدت سه روز یکی از عباداتی است که سفارش شده و می طلبد برای این امر از ظرفیت خیرین استفاده کرد و خیرین با اهدای هزینه هایی می توانند برای مراسم اعتکاف کمک کنند.

همچنین عبدالرحیم رحیمی فرماندار بروجرد اضافه کرد: برای برگزاری مراسم اعتکاف، استفاده از کمک خیرین اهمیت زیادی دارد و از سوی دیگر می توان از کمک معتکفین هم استفاده کرد و یک هزینه ای در نظر گرفته شود.

وی بیان کرد: ضروری است تا همکاری و برنامه ریزی لازم صورت گیرد تا تا مراسم اعتکاف به بهترین شکل برگزار شود.

کلیدواژه ها :خیرین
منبع : دانا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking