۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۷

مجمع خیرین دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس تشكیل می‌شود

مجمع خیرین دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس تشكیل می‌شود
گروه اجتماعی ــ رئیس دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای استان فارس از تشکیل مجمع خیرین این دانشگاه با الگوگیری از سایر مجامع خیرین فعال در استان خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، محمد جامعی، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس امروز، 8 اسفندماه در جلسه هیئت مدیره مجمع خیرین تأمین سلامت این استان از تشکیل مجمع خیرین این دانشگاه با الگوگیری از سایر مجامع خیرین فعال در استان خبر داد و گفت: هدف از تشکیل این مجمع در استان فارس با هدف مهارت‌آموزی و تربیت دانش‌آموختگانی کارآفرین در راستای کمک به اشتغال پایدار کشور راه‌ اندازی می‌شود.
وی افزود: دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس به دنبال راه اندازی مجمع خیرین دانشگاه فنی و حرفه‌ای با محوریت توسعه و تجهیز دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای است.
جامعی به اهداف مهم مجمع خیرین دانشگاه فنی و حرفه‌ای اشاره كرد و گفت: ساخت خوابگاه‌های دانشجویی به منظور جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی دانشجویان، تجهیز و به روزرسانی کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های دانشگاه، حمایت از تاسیس و تجهیز مراکز رشد مهارتی به منظور توسعه کسب و کارهای دانشجویی و حمایت از دانش‌آموختگان، تقویت نقش ممتاز آموزش‌های مهارتی در آموزش عالی در راستای ایجاد اشتغال پایدار، پیشبرد اقتصادی و همچنین کمک به توسعه صنعتی استان از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی این مجمع است.
وی ادامه داد: جذب و ساماندهی توانمندی‌های مادی و معنوی خیرین، واقفین، تشویق و ترغیب نیکوکاران، کارآفرینان و نیک‌اندیشان برای تقویت و گسترش زیرساخت‌های علمی، آموزشی، فرهنگی به همراه حمایت ویژه دانشجویانی که نیازمند کمک مالی از طریق صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری و کارآفرینی دانشگاه فنی و حرفه‌ای هستند از دیگر اهداف راه‌اندازی مجمع خیرین دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس است .
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس افزود: این دانشگاه دارای 13 دانشکده در کل استان فارس با بیش از 13 هزار دانشجو است که سه مرکز آن در شیراز و مابقی در شهرستان‌های استان فعال هستند.
وی بیان کرد: در آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای استان فارس دانش‌آموختگانی با مهارت فنی و آماده کار تربیت می‌شوند که پس از فارغ‌التحصیلی و یا در حین تحصیل وارد بازار کار می‌شوند.
جامعی گفت: امروز دانشجویانی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس مشغول به تحصیل هستند که دارای ایده‌های زیادی بوده و تعداد زیادی اختراع را به ثبت رسانده‌اند.
رئیس دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای استان فارس گفت: در این دانشگاه با ایده‌آل‌ها کمی فاصله داریم و در گام نخست نیازمند تجهیزات هستیم که درخواست ما حمایت و پشتیبانی توسط خیران و صاحبات صنایع است.
جامعی اظهار كرد: در حال حاضر یکی از مهم‌ترین نیازها ساخت و توسعه خوابگاه‌های دانشجویی است که در این زمینه نیز به منظور جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی برای دانشجویان نیازمند مساعدت و حمایت‌های خیرین در ساخت خوابگاه هستیم.
محمدهادی ایمانیه، عضو هیئت مدیره مجمع خیرین تأمین سلامت فارس نیز گفت: مشکل اصلی کشور اشتغال است و این موضوع نیز در تمام عرصه‌های تاثیرمنفی گذاشته که اگر بتوانیم مجمع خیرین اشتغال در استان داشته باشیم بسیار موثر است.
وی گفت: در راه اندازی مجمع خیرین دانشگاه فنی و حرفه‌ای که هدف خود بسترسازی برای ایجاد اشتغال و تربیت نیروهای متخصص در بخش صنعت است، نیاز به حمایت استاندار و مسئولان اداره کل صنعت،معدن و تجارت است.
عضو هیئت مدیره مجمع خیرین تأمین سلامت فارس تأكید كرد: آماده‌ایم در شورای عالی مجامع خیرین دانشگاه فنی و حرفه‌ای را در تشکیل مجمع خیرین حمایت کنیم.
علی‌اکبر رامجردی، مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس نیز آمادگی این تشکیلات را برای همکاری در راه‌اندازی مجمع خیرین دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس اعلام کرد.
انتهای پیام

کلیدواژه ها :خیرین
منبع : خبرگزاری قرآن

بازتاب این خبر در رسانه ها

اخبار مرتبط

website tracking