۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۳

تهران| جشن ازدواج دانشجویی در اسلامشهر برگزار شد

تهران| جشن ازدواج دانشجویی در اسلامشهر برگزار شد
مراسم جشن ازدواج 25 زوج دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر برگزار شد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اسلامشهر، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا رجالی تهرانی عصر امروز در مراسم جشن ازدواج 25 زوج دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر با اشاره به زندگی و حیات که یکی از نعمات خداوند متعال  به بندگانش است اظهار داشت: با دقت در آموزه‌های دینی می‌بینیم که اولیای الهی هنر درست زندگی کردن را به ما می‌آموزند و اگر می‌خواهیم زندگی خوب و موفقی داشته باشیم باید با هنر و مهارت زندگی کنیم.

وی با اشاره به چالش‌های زندگی فردی و خانوادگی تأکید کرد: انتخاب خوب و درست یکی از معیارهای مهم زندگی موفق است که پس از آن کسب مهارت‌ها از اولویت‌های مهم است که سبب حفظ و تحکیم بنیان خانواده می‌شود.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران خانواده را رکن اصلی هر جامعه‌ای دانست و افزود: هر چه خانواده سالم‌تر باشد جامعه نیز از بسیاری آسیب‌ها مصون خواهد ماند، البته تأثیر جامعه هم بر خانواده غیرقابل انکار است و جامعه عاری از مشکل و آسیب سبب کاهش مشکلات خانوادگی می‌شود.

جشن ازدواج آسان زوج‌های جوان شیعه و سنی در کنگان برگزار می‌شودجشن ازدواج دانشجویی در رشت برگزار شدتهران| جشن ازدواج 40 زوج‌ بسیجی در داودآباد قرچک به روایت تصویر

رجالی ضمن بیان اینکه پایه و اساس زندگی بر محبت و مودّت قرار داده شده است تصریح کرد: خانواده عاری از عشق و محبت یک زندگی متزلزل و سُست است و نگاه دین به خانواده به ‌گونه‌ای است که صِرف جمع بودن اعضای خانواده در کنار هم همچون عبادت در مساجد بزرگ مسلمانان است.

وی انتخاب صحیح را یکی از معیارهای اصلی زندگی موفق عنوان کرد و گفت: یکی از دلایلی که ازدواج را با تنش روبه‌رو می‌کند آگاهی نداشتن افراد از انتخاب صحیح است، انتخاب صحیح پیش از ازدواج و کسب مهارت‌ها و به کار بستن آن‌ها در زندگی دو اصل مهم در موفقیت زندگی زناشویی است.

 مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با اشاره به اینکه محبت تحصیلی است نه تحمیلی افزود: زندگی فراز و نشیب‌های بسیاری دارد و باید همواره برای ایجاد محبت بین یکدیگر تلاش کنیم و اگر محبت در زندگی افزایش پیدا کند گذشت، تحمل، ایثار، تفاهم و احترام نیز در پی آن به وجود می‌آید.

رجالی با تأکید بر اینکه محیط خانه باید به امن‌ترین محیط تبدیل شود خاطرنشان کرد: اگر خانه محیطی امن برای خانواده باشد زندگی شیرین‌تر می‌شود به همراه اخلاق حسنه، گذشت و عفو، باید موضوع چشم‌پوشی از برخی کارها و اعمال را نیز مورد توجه قرار دهیم تا فرزندان نیز در این محیط امن و آرام و به دور از تنش به خوبی پرورش پیدا کنند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking