۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۵

انعکاس ویژه همایش جایزه بنیاد البرز در صفحات معارفی رسانه‌ها

انعکاس ویژه همایش جایزه بنیاد البرز در صفحات معارفی رسانه‌ها
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ صفحات معارفی رسانه‌ها گزارش‌های خبری متنوعی را از پنجاه و ششمین همایش اعطای جایزه بنیاد فرهنگی البرز بر روی خروجی قرار داده‌اند. علاوه بر این، برگزاری ویژه‌برنامه‌های ولادت حضرت زهرا(س) در هیئات مذهبی سراسر کشور و برگزاری اجتماع حوزویان استان تهران نیز به دفعات در صفحات معارفی رسانه‌ها بازنشر شده است.

ارسال شود////انعکاس ویژه همایش جایزه بنیاد البرز در صفحات معارفی رسانه‌ها

به گزارش ایکنا؛ صفحات معارفی رسانه‌ها در پنجمین روز اسفندماه بیش از هر خبر دیگری به همایش اعطای جایزه بنیاد البرز پرداخته‌اند. خبرگزاری تسنیم از برگزاری اجتماع بزرگ حوزیان استان تهران خبر داده است و فارس نیز برنامه هیئات مذهبی استان تهران در سالروز ولادت حضرت زهرا(س) را معرفی کرده است.
ایسنا برگزاری نشست خبری نخستین همایش ملی «آسیب‌شناسی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها در حوزه علوم انسانی – اسلامی» را پوشش داده و باشگاه خبرنگاران جوان نیز از دیدار مدیر شبکه قرآن و معارف سیما با مدیران مسجد مقدس جمکران خبر داده است.
مهر به مطالب مطرح شده در یکصد و چهل و هشتمین جلسه شرح و تفسیر نهج‌البلاغه استاد «محسن اسماعیلی» پرداخته و ایبنا نیز رونمایی از یک نرم‌افزار را بر روی خروجی قرار داده است. در ادامه مروری بر رویدادهای منتشر شده در صفحات معارفی رسانه‌ها داشته‌ایم.
تسنیم
خبرگزاری تسنیم با انتشار هفت مطلب خبری (تا زمان تنظیم این گزارش) سعی در به روزرسانی صفحه دین، قرآن و اندیشه را داشته است. این خبرگزاری در یکی از خبرهای امروز به معرفی برخی هیئات که در ایام ولادت حضرت زهرا(س) به اجرای برنامه می‌پردازند پرداخته است.
تسنیم همچنین در مطلب دیگری که به مناسبت ایام ولادت حضرت زهرا(س) بر روی خروجی قرار گرفته است، به نقل داستانی از آن حضرت و میزان ازخودگذشتگی ایشان اشاره داشته است.
برگزاری پنجاه و ششمین همایش جایزه بنیاد البرز از دیگر خبرهای امروز تسنیم در صفحه دین، قرآن و اندیشه است که به صورت ویژه به آن پرداخته است. در این همایش که صبح امروز در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شده است، از 59 نخبه علمی کشور تجلیل به عمل آمده است. بنیاد فرهنگی البرز در سال 1342 با هدف کمک به اشاعه فرهنگ کشور از طریق اعطای جوایزی به‌نام «جایزه بنیاد البرز» به دانشمندان، پژوهندگان و دانش‌آموختگان برتر ایرانی، به‌همت بزرگمرد خیراندیش، مرحوم «حسینعلی البرز» تأسیس شد و از آن سال تاکنون، جوایز با ارزشی را به افراد برگزیده اهدا کرده که این مهم طی سنوات اخیر در قالب همایش‌های ملی و استانی با حضور مسئولان کشوری و مقامات وزارتخانه‌ها و دانشگاه‌ها برگزار شده است.
این خبرگزاری صحبت‌های رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه را به صورت مجزا از گزارش همایش مخابره کرده است. حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدمهدی خاموشی» در بخشی از صحبت‌های خود در این همایش گفته است؛ «سازمان اوقاف در حال حاضر برای وقف دانش تلاش زیادی کرده و خواهد داشت. چقدر خوب است وقفیاتی که به طور خاص برای علم در ایران وجود دارد، تعدادشان افزوده شود‌. زمانی علم از ایران و از ربع رشیدی به اروپا می رفت. این حرف را دانشمند اتریشی تأکید می‌کرد که یک زمانی از ایران به اروپا دانشمند صادر می‌شد».
برگزاری اجتماع حوزویان استان تهران با عنوان «حوزویان و گام دوم انقلاب» عنوان خبر دیگری است که خبرگزاری تسنیم در خبرهای امروز خود به آن پرداخته است. آیت‌الله «علی‌اکبر رشاد» رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه کشور در این مراسم که در حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار شده، به تبیین سه رسالت حوزه‌های علمیه در گام دوم انقلاب پرداخته و گفته است؛ «ما حوزه‌های علمیه را آن‌گونه می‌خواهیم که امام خمینی(ره) می‌خواستند و سعی می‌کنیم حوزه‌ها را آن‌طور سامان دهیم که در منشور روحانیت به آن رهنمود شده‌ایم».
همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدابراهیم رئیسی» تولیت آستان قدس رضوی که از مهمانان ویژه این اجتماع بوده است نیز طی سخنانی گفته است؛ «جامعه روحانیت و حوزه‌های علمیه امروز در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بیانیه‌ای راهبردی، امیدبخش و راهگشا که هموار کننده مسیر پیش رو است نیاز داشت. رهبر معظم انقلاب با صدور این بیانیه راه را برای رهروان و دلدادگان انقلاب هموارتر کردند».
بارگذاری تلاوت «وحید خزایی» در کرسی شماره 231 نفحات‌القرآن و انتشار مطلبی در مورد نذر دادن زن بدون اذن شوهر از دیگر مطالب خبری منتشر شده در خبرگزاری تسنیم است.
فارس
صفحه قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس امروز برنامه‌های جشن میلاد حضرت زهرا(س) در نقاط مختلف تهران را منتشر کرده و در ادامه مطالب خبری خود فایل صوتی تلاوت ترتیل آیات ۱ تا ۱۹ سوره مبارکه «انفطار» و آیات ۱ تا ۶ سوره مبارکه «مطففین» واقع در صفحه ۵۸۷ قرآن کریم با صدای استاد شهریار پرهیزکار را منتشر کرده است.
این خبرگزاری همچنین از معرفی مدیرکل آموزش‌های تخصصی سازمان تبلیغات اسلامی خبر داده است. بر اساس آنچه در این خبر آمده است؛ حجت‌الاسلام «مهدی اخوان‌صباغ» مسئولیت این امر را بر عهده گرفته است. وی دانش‌آموخته تخصصی کلام و از برگزیدگان بخش تخصصی فقه و اصول حوزه علمیه است و مدت 10 سال در دروس اصول فقه رهبر معظم انقلاب و آیت‌اله جزایری شرکت داشته است.
ایسنا
خبرگزاری دانشجویان ایران با مخابره یک گزارش خبری و انعکاس صحبت‌های یکی از سخنرانان، به پنجاه و ششمین دوره اعطای جایزه بنیاد ملی البرز پرداخته است. در بخشی از این مراسم مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز با تأکید بر این مطلب که این بنیاد تاکنون به بیش از ۳۰۰۰ دانشجو وام تحصیل و اشتغال کار پرداخت کرده و حدود ۴۶۵۰ جایزه حسن تحصیل به افراد اعطا کرده، گفته است؛ «تا امروز نیز بنیاد فرهنگی البرز سه همایش علمی در تهران و ۸ همایش دیگر در استان‌ها برگزار کرده است که از جمله دستاوردهای آن اعطای جایزه البرز به طلاب و دانش‌آموختگان بوده است و در راستای ترویج وقف گام‌های را برداشته است. امروز نیز در این همایش بنا داریم از ۵۹ نخبه کشور که شامل ۵ دانشمند، ۴ مخترع، ۱۰ دانشجوی پزشکی، ۱۰ طلبه علوم دینی، ۴۰ دانشجوی علوم پایه انسانی و مهندسی تجلیل کنیم».
همچنین «سورنا ستاری» معاون علمی‌وفناوری رئیس‌جمهور در این همایش با تأکید بر این موضوع که آن چیزی که باعث جدا شدن علم از اقتصاد نفتی می‌شود، محیط است، گفته است؛ «این زندگی اداری و استخدامی که برای جوانان در نظر گرفته‌اید، به ضرر جامعه است. چرا که این گونه استعدادها و تفکرات جوانان نادیده گرفته می‌شود و آنها فقط در پی این هستند که تحصیل کنند و در جایی استخدام شوند، در حالی که این امر نمی‌تواند به رشد علم و فناوری کشور کمک کند».
نشست خبری نخستین همایش ملی «آسیب‌شناسی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها در حوزه علوم انسانی – اسلامی» صبح امروز در دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شده و خبرگزاری ایسنا گزارشی از آن را بر روی خروجی قرار داده است. رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در این نشست خبری بزرگترین آسیب را تکرار مکررات و سرقت علمی در پایان نامه‌ها و رساله‌ها معرفی و اظهار کرده است؛ «در پایان همایش آسیب‌شناسی پایان نامه‌ها و رساله‌ها در حوزه علوم انسانی-اسلامی شاید پیشنهادی به مجلس شورای اسلامی و شورای انقلاب فرهنگی بدهیم تا در این راستا قانونی وضع کند، چرا که سرقت علمی به لحاظ شرعی نیز اشکال دارد؛ ضمن آن که قانونی که در حال حاضر در این راستا تصویب شده بسیار کلی است».
«جمع‌آوری 450 میلیارد تومان زکات در کشور طی 11 ماه»، «آیین بزرگداشت ارتحال آیت‌الله مومن در قم برگزار شد»، «بهره‌برداری از فاز اول و دوم مسجد جامع بندرعباس» و « تجدید میثاق حوزه علمیه استان تهران با آرمان‌های امام(ره)» از دیگر عناوین خبری امروز ایسنا تا زمان تهیه این گزارش است.
باشگاه خبرنگاران جوان
صفحه قرآن و عترت باشگاه خبرنگاران جوان نیز همچون دیگر خبرگزاری‌ها از برگزاری پنجاه و ششمین مراسم اعطای جایزه ملی بنیاد البرز خبر داده و در بخشی از آن مخترعین و دانشمندان برتر را معرفی کرده است که از جمله آنها می‌توان به «علی رسایی»، «هادی طاهری»، «کاوه رحمانی فرح» و «کرامت بهمنی قائد» اشاره کرد.
باشگاه خبرنگاران در خبر دیگری از تعامل رسانه‌ای شبکه قرآن و معارف سیما با مسجد جمکران که در حاشیه دیدار مدیران این دو مجموعه صورت گرفته، خبر داده است. تولید مستندهای جذاب از حضور زائران در این مکان مقدس و تاریخچه مسجد جمکران، تولید میان برنامه‌های کوتاه کلام مراجع و بزرگان با محوریت مهدویت جهت پخش در روزهای جمعه و استفاده از ظرفیت انتشارات مسجد مقدس جمکران و تبلیغ و ترویج آنها در برنامه‌ها از جمله مواردی بود که در این دیدار به آنها پرداخته شده است.
«استفتائات رهبری درباره تجسس در تلفن همراه همسر و استفاده از کراوات»، «بی‌رغبتی به حکومت و اندیشه قیام منافات ندارند»، «قول فروشنده کالا در چه جایی پذیرفته است؟ + فیلم» و «حدیث امام علی(ع) درباره مشورت» دیگر عناوین خبری این خبرگزاری را تشکیل می‌دهد.
مهر
خبرگزاری مهر در صفحه قرآن و متون دینی به پوشش خبری یکصد و چهل و هشتمین جلسه شرح و تفسیر نهج‌البلاغه که هر هفته با حضور «محسن اسماعیلی» در مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار می‌شود، پرداخته و آن را با تیتر «بی‌رغبتی به حکومت و اندیشه قیام منافات ندارند» بر روی خروجی قرار داده است.
مهر همچنین از برگزاری دوره آموزشی و توجیهی خادمین بقاع متبرکه استان قزوین خبر داده است. در این خبر از راه‌‌اندازی مراکز فرهنگی، اجتماعی و قرآنی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در 500 بقعه سراسر کشور خبر داده شده است.
ایبنا
تنها خبر منتشر شده در صفحه دین خبرگزاری کتاب ایران به رونمایی از نرم‌افزار آیینی «نوانو» توسط فرهنگسرای رسانه اختصاص یافته است. در بخشی از این خبر می‌خوانیم: «اپلیکیشن فرهنگی مذهبی نوانو جدیدترین تولید موسسه فرهنگی هنری اعراف است که به ارائه محصولات صوتی و تصویری با مضامین دینی و فرهنگی در قالب های گوناگون می‌پردازد. در این نرم‌افزار که با هدف فراهم آوردن محتوای مناسب فرهنگی مذهبی برای تمام افراد تولید شده است، تولیدکنندگان محصولات فرهنگی می‌توانند تمام آثار خود را با کمترین دغدغه منتشر کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرار دهند».
میزان
خبرگزاری میزان نیز با انتشار حدیثی از امام علی(ع) سعی در به روزرسانی صفحه دین و اندیشه داشته است.
همچنین خبرگزاری جمهوری اسلامی تا زمان انتشار تهیه این گزارش هیچ خبری را بر روی خروجی صفحه معارف قرار نداده است.

انتهای پیام 

منبع : خبرگزاری قرآن

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking