۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۷

علیزاده: کار سختی برای آماده‌سازی نسل جدید کشتی آزاد نوجوانان داریم

علیزاده: کار سختی برای آماده‌سازی نسل جدید کشتی آزاد نوجوانان داریم
مربی جدید تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران با بیان اینکه ۹۰ درصد ترکیب سال گذشته تیم ملی که قهرمان جهان شدند به رده جوانان رفته‌اند،گفت: کار بسیار سختی برای نسل جدید کشتی گیران تیم ملی در اولین سال حضورشان در رده نوجوانان داریم.

مصطفی علیزاده در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران پس از برگزاری اردوی ۱۰ روزه در مشهد اظهار کرد: بعد از رقابت‌های قهرمانی کشور که در ۳ گروه الف، ب، و ج برگزار شد و با توجه به اینکه ۹۰ درصد نفرات تیم ملی در سال گذشته که قهرمان جهان شدیم به رده جوانان رفتند، نفرات اول تا سوم رقابت‌های قهرمانی کشور را به اردوی تیم ملی دعوت کردیم تا در یک اردوی ۱۰ روزه با ادبیات فنی مربیان تیم ملی آشنا شوند و هم کادر فنی شناخت نسبی نسبت به این کشتی‌گیران را پیدا کند.

وی با بیان اینکه با پیشنهاد امیر توکلیان سرمربی تیم ملی، به عنوان مربی تیم ملی نوجوانان انتخاب شده است، خاطرنشان کرد: اردوی تیم ملی در مشهد بسیار مفید بود و باعث شد کادر فنی و کشتی گیران شناخت خوبی از یکدیگر بدست بیاورند و برگزاری این اردو در انتخاب نفرات تیم ملی موثر خواهد بود.

مربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران درباره سطح فنی نسل جدید تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران و اینکه آیا این امیدواری وجود دارد شاهد تکرار عنوان قهرمانی جهان در این رده باشیم، گفت: تیمی که ما سال گذشته میلادی در رقابت‌های جهانی کرواسی داشتیم نسل جدیدی از کشتی‌گیران مستعد و آینده دار ایران بود که قطعاً می‌توانند سال‌ها برای کشتی ایران افتخارآفرینی کنند. کشتی گیران حال حاضر تیم ملی سال نخست حضور خود در رده نوجوانان را تجربه می‌کنند و فقط یکی ۲ چهره از تیم سال گذشته مثل رحمان عموزاد خلیلی که طلای جهان گرفت و مهدی ویسی امسال نیز در رده نوجوانان حضور دارند و در صورت موفقیت در انتخابی می‌توانند عضو تیم ملی شوند.سایر نفرات تجربه زیادی ندارند و باید برای کسب موفقیت در رویدادهای بین‌المللی به تورنمنت‌های خارجی اعزام شوند و در اردوهای تیم ملی نیز زیر نظر کادر فنی کار کنند تا به سمت جلو جرکت کنند.

علیزاده با تاکید بر اینکه کار بسیار سختی برای آماده سازی نسل جدید تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان داریم، تصریح کرد: نفرات جدید تیم ملی نیاز به کسب تجربه دارند تا بتوانیم از آن‌ها انتظار درخشش داشته باشیم. در مجموع تیم خوب و یکدستی داریم که شاید نتوانیم از آن‌ها برای کسب نتیجه خوب در رقابت‌های جهانی سال آینده انتظار زیادی داشته باشیم اما قطعاً سال پس از آن با کسب تجربه استعداد کسب نتایج درخشان را خواهند داشت. در گذشته نیز زمانی که غلامرضا محمدی سرمربی نوجوانان بود. همان تیم که قهرمان جهان شد در ابتدا همین شرایط را داشت اما با زحمات کادر فنی و کسب تجربه توانستند بر سکوی نخست جهان بایستند.توکلیان نیز مربی با تجربه‌ای است که بخوبی با ادبیات فنی مربیگری تیم ملی در کشتی آشناست و تجربه مربیگری در تیم ملی بزرگسالان و المپیک و رقابت‌های جهانی را دارد و قطعاً می‌تواند تیمی یکدست را جمع و جور کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای اعزام تیم ملی نوجوانان به تورنمنت‌های بین‌المللی وجود دارد یا خیر گفت: فروردین ۹۸ قصد داریم با ترکیبی کامل در تورنمنت ترکیه حاضر شویم تا هم کشتی گیران صاحب تجربه خارجی شوند و هم به احتمال زیاد تکلیف برخی اوزان برای حضور در رقابت‌های آسیایی که در آنها تردید داریم را روشن کنیم.

مربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران در پایان با تاکید بر لزوم تعیین تکلیف هر چه سریعتر ریاست فدراسیون کشتی، خاطرنشان کرد: بنی تمیم بخوبی امور فدراسیون را با توجه به تجربه ای که دارد پیش می‌برد اما به جهت برنامه ریزی بلند مدت و تامین بودجه جهت حضور در رویدادهای آسیایی، جهانی و المپیک لازم است تکلیف فدراسیون با برگزاری انتخابات هر چه زودتر مشخص شود.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :نسل جدید
منبع : ایسنا
website tracking