۲۷ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۹

بررسی وضعیت ادامه تحصیل برای دانش آموزان متاهل

بررسی وضعیت ادامه تحصیل برای دانش آموزان متاهل
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان متاهل امکان ادامه تحصیل دارند اما باید ضوابطی را رعایت کنند.
علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان ،در خصوص وضعیت تحصیل دانش آموزان متاهل در مدارس گفت: در صورتی که دانش آموزی متاهل باشد امکان ادامه تحصیل از او منع نمی‌شود بلکه سه شیوه برای ادامه تحصیل او وجود دارد.
وی ادامه داد: چنانچه دانش آموز دختر متاهل با حفظ شرایط مدرسه از لحاظ ظاهری باشد امکان ادامه تحصیل او در مدارس روزانه وجود دارد همچنین دانش آموز می‌تواند در مدرسه ثبت نام کرده و صرفا در امتحانات پایان ترم شرکت کند علاوه بر این مورد دانش آموز متاهل می‌تواند با ثبت نام در مدارس شبانه و منطبق با قوانین چنین مدارسی ادامه تحصیل دهد.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: در صورتی که در منطقه‌ای تعداد دانش آموزان متاهل قابل توجه باشد و شرایط برای اختصاص مدرسه مختص متاهلین وجود داشته باشد ، وجود مدرسه بلامانع است.
زر افشان با اشاره به اینکه سال گذشته بحث مدارس ویژه متاهلین مطرح شد اظهار کرد: با توجه به اینکه تعداد دانش آموزان متاهل در سراسر کشور به حدی نیست که در هر مرحله امکان تاسیس چنین مدارسی وجود داشته باشد لذا ایجاد مدارس متاهلی در سراسر کشور با موفقیت روبرو نبود اما در صورتی که در منطقه‌ای خاص شرایط وجود داشته باشد احداث مدرسه مشکلی از نظر قوانین ندارد.
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking