۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۱

طی ۹ ماهه سال جاری اجرایی شد؛

کمک به رفع سوء تغذیه یک هزار کودک زیر ۵ سال در استان قزوین

کمک به رفع سوء تغذیه یک هزار کودک زیر ۵ سال در استان قزوین
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: طی ۹ ماهه سال جاری با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین، برای رفع سوء تغذیه هزار کودک زیر پنج سال اقدام شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجید مومنی در گفت‌وگو با  شاخص، اظهار کرد: این نهاد براساس رسالت خویش تلاش می کند تا مانع از گسترش فقر در جامعه شده و با بهره مندی از ظرفیت های مختلف به ارتقای سطح زندگی مددجویان بپردازد.

وی ادامه داد: مددجویان تحت حمایت کمیته امداد، مشکلات مختلفی دارند، اما کمک به رفع برخی از این مشکلات ضروری تر و اولویت دارتر است تا موجب بروز عواقب بعدی نشود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: طی ۹ ماهه سال جاری با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین، برای رفع سوء تغذیه هزار کودک زیر پنج سال اقدام شده است که اغلب در مناطق روستایی و محروم ساکن هستند.

وی اعلام کرد: برای اجرای این طرح بیش از ۳۶۶ میلیون تومان هزینه شده است که در قالب سبد غذایی به این هزار کودک و مادران آنها ارائه شده است.

مومنی خاطرنشان کرد: علاوه بر این طرح در خصوص بهداشت خانواده های مددجو اقدامات مختلفی انجام شده که در این راستا برای منازل مددجویان فاقد سرویس بهداشتی و حمام، با همکاری بسیج سازندگی بهسازی لازم انجام شده و سرویس بهداشتی و حمام احداث شده است.

وی تأکید کرد: توجه به بهداشت مددجویان یکی از دغدغه هایی است به طور جدی دنبال می شود و در همین راستا موضوع توجه به درمان مددجویان نیز در اولویت قرار دارد از این رو خانواده های تحت حمایت از طریق پزشک خانواده و نظام ارجاع، ویزیت اولیه شده و در صورت لزوم به متخصص معرفی می شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: کمیته امداد استان قزوین در حال حاضر برای ارائه خدمات به مددجویان با ۱۲۰ بیمارستان، درمانگاه، آزمایشگاه تشخیص طبی، داروخانه، پزشک متخصص و پزشک عمومی قرارداد همکاری منعقد کرده است.

وی یادآورشد: تلاش کمیته امداد بر این است تا زمینه ای را فراهم کند که مددجویان بتوانند خدمات درمانی را شایسته تر از گذشته دریافت کنند .

کلیدواژه ها :تغذیه
منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking