۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۲

رئیس انجمن روانشناسی تربیتی:

باید به سمت تربیت آدم خردمند برویم/ آزمون ورودی مدارس غیردولتی آسیب به مدارس دولتی است

باید به سمت تربیت آدم خردمند برویم/ آزمون ورودی مدارس غیردولتی آسیب به مدارس دولتی است
درتاج گفت: ویژگی‌هایی مانند همه چیز دانی و خود محوری در آدم‌های باهوش بیشتر است و باید به سمت تربیت آدم خردمند برویم.

باید به سمت تربیت آدم خردمند برویم/  آزمون ورودی مدارس غیردولتی آسیب به مدارس دولتی استبه گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، فریبرز درتاج رئیس انجمن روانشناسی تربیتی در پنجمین همایش ملی روانشناسی مدرسه که در کانون پرورشی و فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، اظهار کرد: در شاخص‌هایی مانند پوشش تحصیلی، برابری جنسیتی، نرخ باسوادی برای جمعیت ۱۵ تا ۲۴، رتبه‌ها در المپیاد‌های علمی و مواردی از این قبیل از چشم انداز ۱۴۰۴ زودتر به نتیجه رسیدیم، اما در شاخص کیفیت آموزشی کاشتی‌هایی داریم و باید بودجه آموزش و پرورش برای آموزش معلمان جدی گرفته شود.

 آموزش کودک از بدو تولد

وی افزود: یکی از دلایل موفقیت کشور‌های پیشرفته توجه به یافته‌های علمی است؛ به عنوان مثال اطلاعات حوزه روانشناسی شناختی نشان می‌دهد، بیشترین ارتباطات عصبی کودکان بین ۲ تا ۱۰ ماهگی است و یافته‌های جدید نشان می‌دهد استعداد پدیده‌ای ذاتی نیست و یک کودک از بدو تولد در اوج است و هر یک دقیقه آموزش به آن‌ها کمک می‌کند.

درتاج بیان کرد: میانگین بهره هوشی افزایش داشته اما وضعیت بهتر نشده است. آدم‌های باهوش بیشتر دچار استدلال غلط می‌شود و ویژگی‌هایی مانند همه چیز دانی و خود محوری در آن‌ها افزایش می‌دهد و این مهم است که به سمت تربیت آدم خردمند برویم.

مهم‌ترین مولفه رتبه بندی مدارس

رئیس انجمن روانشناسی تربیتی با اشاره به اینکه مهم‌ترین مولفه رتبه بندی مدارس توزیع هوش نرمال دانش آموز است، تصریح کرد: مدارس غیردولتی باید روی شیوه‌های کاری خودش و معلمان کار کند و آزمون ورودی مدارس غیردولتی آسیب به مدارس دولتی است چرا که دانش آموزان ممتاز را غربال می‌کند.

وی اظهار کرد: تحولات فناوری آموزش را تحت تاثیر قرار می‌دهد و نقش معلمان متفاوت خواهد شد، تنوع در زمان و مکان آموزش خواهیم داشت، جهت گیری آموزش فرد محور خواهد بود، انتخاب آزاد باید داشته باشیم، آموزش به دلیل سایه اقتصاد پروژه محور است و این زمینه است که براساس علایق پروژه‌هایی کاری باشد، تاکید بر علوم میان رشته‌ای داریم و فقط باید قدرت تحلیل داشته باشیم، اکنون استارتی در کشور داریم که می‌توانند کل دانش آموزان در یک روز بررسی کنند و انواع پردازش‌های علمی روی آن‌ها انجام شود.

کلیدواژه ها :آدم
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking