۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۱

تظاهرات گسترده جدایی‌ طلبان ایالت کاتالونیا در بارسلونا

ده‌ها هزار نفر از طرفداران استقلال ایالت کاتالونیا با برپایی تظاهرات گسترده در خیابان‌های شهر بارسلونا از تلاش سیاستمداران برای استقلال این منطقه از اسپانیا حمایت کردند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، ده‌ها هزار نفر از مردم کاتالونیا روز شنبه با در دست داشتن پرچم‌هایی در حمایت از استقلال این ایالت و تصاویر رهبران بازداشتی کاتالونیا به خیابان‌های شهر بارسلونا آمده و خواستار استقلال این ایالت از اسپانیا شدند.

تظاهرات کنندگان شعارهای آزادی و استقلال سر می دادند. تعداد شرکت کنندگان در این تظاهرات گسترده بر اساس اعلام پلیس، بیش از 200 هزار نفر برآورد شده است. این تظاهرات آرام و به صورت مسالمت آمیز برگزار شده است.

آغاز محاکمه 12 رهبر جدایی طلب کاتالونیا

 

این تظاهرات در شرایطی برگزار شده است که محاکمه 12 سیاستمدار جدایی طلب کاتالونیا طی هفته جاری در مادرید آغاز شده است. 9 نفر از آنها از اواخر 2017 یا اوایل 2018 میلادی در بازداشت بوده اند.

محاکمه این افراد به خاطر نقش آنها در برگزاری همه پرسی جنجالی استقلال کاتالونیا و اعلام استقلال این ایالت بوده است. دادگاه های اسپانیا این اقدام را غیرقانونی ارزیابی کرده اند.

دادستان کل اسپانیا خواستار مجازات 25 سال زندان برای این افراد به اتهام شورش و نافرمانی و سوء استفاده از اموال و منابع مالی دولتی برای برگزاری همه پرسی 2017 استقلال کاتالونیا شده است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking