۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۱

تاکید پوتین بر تلاش بیشتر برای پیشبرد روند سیاسی در سوریه

تاکید پوتین بر تلاش بیشتر برای پیشبرد روند سیاسی در سوریه
رئیس جمهور روسیه بر تلاش بیشتر برای پیشبرد روند سیاسی در سوریه تاکید کرد.

تاکید پوتین بر تلاش بیشتر برای پیشبرد روند سیاسی در سوریهبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه سانا، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در سخنانی در جمع دیپلمات‌های روس به مناسبت جشن روز دیپلماسی روسیه خواستار تلاش جدی برای پیشبرد روند سیاسی در سوریه و حل بحران‌ها در جهان شد.

پوتین افزود در سایه وضع دشوار کنونی آنگاه که امنیت بین الملل و حاکمیت قانون در معرض آزمون جدی قرار می‌گیرد، شما ماموریت مهمی دارید.

او با اشاره به اینکه سازمان‌های منع گسترش تسلیحاتی هم اکنون با چالش‌های بزرگ روبرو هستند، بر نیاز بیشتر به توجه به حفظ ثبات استراتژیک تاکید کرد.

رئیس جمهور روسیه همچنین تصریح کرد افزایش تلاش‌ها برای گسترش همگرایی اوراسیا و گسترش روابط خارجی به منظور یکپارچگی اقتصاد اوراسیا یکی از ماموریت‌های دیپلمات‌های روس است.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه هم در سخنانی در جمع دیپلمات‌های روس گفت: مسکو به سهم خود به تلاش برای غلبه بر بحران‌ها از جمله بحران سوریه ادامه می‌دهد، زیرا تروریست‌ها به شکل اساسی و در حد بسیار وسیعی در سوریه نابود شده اند.

لاوروف افزود یکی از برنامه‌های کاری روسیه تحقق راه حل سیاسی طبق قطعنامه‌های کنفرانس گفتگو‌های ملی سوری است که یک سال پیش در سوچی روسیه برگزار شد.

او بازسازی سوریه و فراهم آوردن زمینه بازگشت آوارگان سوری را به کشورشان از دیگر برنامه‌های روسیه دانست.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking