۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۷

تیر تورم به قلب بازنشستگان اصابت کرده قزوین استان محرومی است که لوکس دیده می‌شود

تیر تورم به قلب بازنشستگان اصابت کرده  قزوین استان محرومی است که لوکس دیده می‌شود

مدیرعامل کانون بازنشستگان کارگری استان قزوین گفت: تیر مستقیم وضعیت اسفناک تورم در کشور به قلب و سینه بازنشستگان اصابت کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمدحسن اسدی در مراسم افتتاح اورژانس و ام آر ای تامین اجتماعی استان قزوین اظهار کرد: وضعیت درمان در بخش طرف قرارداد در استان قزوین بسیار مشکل‌ساز شده بود که با برگزاری جلسه هفته گذشته با دستور استاندار وضعیت بهتر شده است.

وی افزود: پنج بیمارستان خصوصی در استان قزوین وجود دارد که شورایی دارند و با هم متحدد هستند و اگر یک نفر لغو قرارداد کند و یا پول پرداخت نکنیم بقیه سرویس نمی‌دهند؛ هر ماه ما را تهدید می‌کنند.

دبیر کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشورادامه داد: مردم تصمیم نمی‌گیرند که در کجا باید درمان شوند و پزشکان برای مردم تعیین تکلیف می‌کنند که در کدام بیمارستان عمل جراحی کنند که ورود مسؤولان به موضوع قرارداد با بیمارستان‌های بخش خصوصی برای تسهیل در امور مردم و به وجود نیامدن مشکل مقطعی بوده و مشکل حل شده اما باید ریشه‌ای مشکلات حل شود.

اسدی اضافه کرد: تیر مستقیم وضعیت اسفناک تورم در کشور  به قلب و سینه بازنشستگان خورده؛ نمی‌گوییم قدرت خرید آنان را کاهش داده یا از دست داده‌اند بلکه اصلا نمی‌توانند زندگی کنند و دریافت حقوق حداقلی با یک میلیون و 100 هزارتومان یا یک میلیون و 200 هزار تومان زندگی را برای بازنشستگان دشوار کرده است.

وی خاطرنشان کرد: هر روز بازنشستگان به کانون‌ها مراجعه می‌کنند و تقاضای دریافت وام برای پاس کردن دیگر وام‌های خود می‌کنند که شرایط وام هم اکنون وجود ندارد.

این مسؤول تصریح کرد: همسان‌سازی برای حقوق بازنشستگان  آخرین مقطعی است که اگر انجام نشود دیگر نمی‌توان پاسخگوی مردم بود؛ سال گذشته در مجلس تصویب شد که کارکنان دولت زیر دو میلیون تومان نباید حقوق دریافت کنند.

دبیر کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور افزود: بیش از 60 تا 70 درصد بازنشستگان استان قزوین یک میلیون و 100 هزار تومان حقوق دریافت می‌کنند و مشمول مصوبه کمیسیون تلفیق مبنی بر دریافت نکردن حقوق زیر دو میلیون تومان نمی‌شوند.

اسدی ادامه داد: حقوق کارمندان بازنشسته دولت از بانک صادرات پرداخت می‌شود وبازنشستگان تامین اجتماعی هم از بانک رفاه حقوق دریافت می‌کنند.

وی اضافه کرد: 200 وام برای پرداخت به بازنشستگان استان قزوین در نظر گرفته شده بود که توزیع آن بین 70 هزار نفر کار بسیار سختی بود؛ اگر بانک رفاه توانایی پرداخت حقوق بازنستگان را ندارد بانک‌هایی داریم که هم می‌توانند حقوق بازنشستگان را پرداخت کنند و هم به آنان وام 40 میلیون ریالی پرداخت کنند که اعلام آمادگی هم در این زمینه از سوی بانک‌ها صورت گرفته است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: قزوین، استان محرومی است که به دلیل نزدیکی به پایتخت لوکس دیده می‌شود و استان مظلومی است که دیده نمی‌شود.

دبیر کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور اذعان کرد: از مسؤولان درخواست می‌شود نسبت به حضور و جذب متخصصان مختلف در بیمارستان تامین اجتماعی و سایر بیمارستان‌های استان تدابیر لازم را بیندیشند.

انتهای پیام
کلیدواژه ها :اسد لوکس
منبع : جماران

پربازدیدترین امروز

website tracking