۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۱

دستگیری متخلفین غیرمجاز زغالگیری حین ارتکاب جرم در باشت

دستگیری متخلفین غیرمجاز زغالگیری حین ارتکاب جرم در باشت
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان باشت گفت: ۶ بشکه ۲۰۰ لیتری زغال گیری از متخلفین کشف و ضبط شد.

به گزارش ایسنا، یعقوب سادات عنا از دستگیری متخلفین غیرمجاز زغالگیری حین ارتکاب جرم در آخرین هفته از دی ماه ۹۷ خبرداد و افزود: با راه‌اندازی گشت مشترک حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان، منطقه را برای متخلفین سودجو ناامن خواهیم کرد.

وی اظهار کرد: طی گشت و کنترل مشترکی که در محدوده مناطق آزاد شهرستان باشت داشتیم موفق شدیم یک گروه متخلف زغالگیر را حین ارتکاب جرم در محل شناسایی و دستگیر کنیم.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان باشت خاطرنشان کرد: در این راستا تعداد ۶ بشکه ۲۰۰ لیتری که متخلفین در آن زغالگیری می‌کردند کشف و ضبط شد.

سادات عنا در پایان ضمن اشاره به تداوم این همکاری‌ها در گشت زنی مناطق اضافه کرد: برای متخلفین پرونده‌ای تشکیل و به همراه آلات جرم به مراجع قضائی معرفی شدند.

گفتنی است، در ششمین روز از دی ماه ۹۷ برای نخستین بار، به منظور ایجاد و گسترش همکاری‌های بین بخشی و شهرستانی در امر صیانت از عرصه‌های طبیعی، جنگلی و مراتع در مناطق چهارگانه و نیز استفاده از ظرفیت‌های مشترک ادارات کل حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی و آبخیزداری استان تفاهم نامه همکاری امضا شد.

کهگیلویه و بویراحمد سرزمینی کوهستانی با دو نوع آب وهوای گرم و سرد است که حدود سه چهارم آن را کوه‌ها و ناهمواری‌ها فرا گرفته و ۹۰ درصد از آن را جنگل و مرتع تشکیل می‌دهد.

این استان به واسطه داشتن جنگل‌های فراوان، رودخانه‌های خروشان و تنوع آب و هوایی، از تنوع زیستی بسیار خوبی برخوردار است و با داشتن ۲۰ درصد جنگل‌های زاگرس و ۱۰ درصد آب کشور، شرایط مناسبی را برای زیست گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی فراهم کرده است.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :جرم طبیعی بشکه
منبع : ایسنا
website tracking