۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۴

ششمین نمایشگاه کتاب جنوب کرمان به‌کار خود پایان داد

ششمین نمایشگاه کتاب جنوب کرمان به‌کار خود پایان داد
ششمین نمایشگاه استانی کتاب جنوب کرمان با حضور 201 ناشر از سراسر کشور به‌کار خود پایان داد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از جیرفت، ششمین نمایشگاه کتاب استانی جنوب کرمان با استقبال پرشور و بی‌نظیر مردم جنوب استان کرمان همراه بود و شامگاه جمعه به‌کار خود پایان داد.

حسین اسحاقی مدیرکل ارشاد جنوب کرمان در حاشیه آئین اختتامیه این نمایشگاه در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: در دو سال گذشته تلاش شده است که برنامه‌های فرهنگی در جنوب استان کرمان در حدی برگزار شود که در شان و شخصیت مردم این منطقه باشد که تاکنون چنین بوده است.

وی با بیان اینکه مردم باید مطالبات خود را از مسئولان را با جدیت دنبال کنند و حق مردم این منطقه برگزاری برنامه‌های‌خوب و در خور شان آنها است گفت: مردم برنامه‌ای می‌خواهند که فرهنگ و هنر خود در آن دیده شود و به فرهنگ عمومی‌ منطقه توجه شود که این اتفاق در حال انجام است.

مدیرکل ارشاد جنوب کرمان عنوان کرد: تمام تلاش خود را بر این گذاشتیم که سال به سال بر رونق نمایشگاه کتاب جنوب کرمان افزوده شود تا جوابگوی مردم کتابخوان جنوب استان باشیم.

وی با بیان اینکه تمامی بن‌های نمایشگاه دو ساعت قبل از اختتامیه به پایان رسید، بیان کرد: این مهم نشان داد که کتاب در سبد کالای مردم شهرستان‌های جنوب کرمان وارد شده و این یک کار فرهنگی بزرگی است و پیش‌بینی می‌شود فروش نمایشگاه بیش از یک میلیارد بوده است.

650 میلیون تومان بن خرید کتاب در نمایشگاه کتاب کرمان عرضه می‌شودشاخص‌های توسعه جنوب کرمان از متوسط استانی بسیار پایین‌تر استششمین نمایشگاه کتاب جنوب کرمان در جیرفت گشایش یافت

برگزاری 25 برنامه جنبی در نمایشگاه کتاب جنوب کرمان

سید‌علی بخارایی‌زاده مدیر ششمین نمایشگاه استانی کتاب جنوب کرمان هم در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: بازدید از نمایشگاه رشد بیش از 30 درصدی نسبت به سال قبل داشت و فروش کتاب نسبت به سال گذشته افزایش داشته است و پیش‌بینی می‌شود برای سال‌های آینده رشد بهتری داشته باشد.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه بیش از 200 ناشر از سراسر کشور حضور داشتند، عنوان کرد: در چهار کتاب فروشی در سطح شهرستان همزمان با نمایشگاه امکان فروش کتاب توسط بن کارت و با تخفیف 20 درصد نمایشگاه به مردم خدمات ارائه می‌کنند.‌

مدیر ششمین نمایشگاه استانی کتاب جنوب کرمان عنوان کرد: با سیاست‌گذاری‌های مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، امسال بیش از 25 برنامه جنبی در این نمایشگاه پیش‌بینی شد که مهم‌ترین آن حضور قاری بین‌المللی قرآن حمید شاکرنژاد در برنامه شبی با قرآن بود که بسیار مورد استقبال مردم قرا گرفت.

وی اظهار داشت: امیدواریم در سال‌های آتی هم نمایشگاه کتاب در جنوب کرمان با مردمانی کتاب‌خوان برگزار شود و شاهد رشد فرهنگ کتاب‌خوانی در سطح کشور باشیم.

گرانی کتاب قدرت خرید مردم را کم کرده است

 محمدرضا دارابی انتشاراتی برگ زیتون در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: تبلیغات برای نمایشگاه بسیار خوب بود اما قدرت خرید مردم با توجه به تورم‌هایی که گریبان‌گیر کشور است پایین بود.

وی عنوان کرد: می‌طلبد مردم با خرید کتاب به چاپ کتاب کمک کنند و نگذارند این امر مهم فرهنگی متوقف شود چرا که اگر چاپ کتاب پایین آید فرهنگ جامعه هم پایین می‌آید. 

دارابی با یادآوری اینکه در سال‌های قبل قدرت خرید کتاب مردم بسیار بالا بود افزود: متاسفانه امسال به دلیل گرانی کتاب قدرت خرید مردم کم شده است.

محمد گنابادی نشر نیماژ هم در  گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به استقبال مردم جنوب استان کرمان از این نمایشگاه گفت: اتفاقی که در جیرفت افتاده مثال‌زدنی است و بسیار کار خوبی رخ داده است.

وی با بیان اینکه در همه نمایشگاه‌های استانی شرکت می‌کنم اما استقبال مردم در خیلی از مراکز استان‌ها از این منطقه ضعیف‌تر بودند افزود: جیرفت فرهنگ غنی دارد و باید اتفاق‌های فرهنگی زیادی در این منطقه برگزار شود.

علی بیات‌موحد ریاضی‌دان و نفر دوم جام‌جهانی محاسبات ذهنی هم که در این نمایشگاه حضور داشت در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: با توجه به اینکه سال اولی است که حضور داشتم نمایشگاه خوبی بود و باید امکانات بیشتری در اختیار آنها قرار دهیم.

وی افزود: برای بار اول خیلی رضایت داشتم استعداد بسیار خوبی در این منطقه وجود  دارند که باید از آنها استفاده کرد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking