۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۵

تكليف الهی به روايت شهيد مهدی زين الدين +فیلم

تكليف الهی به روايت شهيد مهدی زين الدين +فیلم
در این خبر فیلمی کوتاه از سخنرانی شهید مهدی زین الدین فرمانده لشکر ۱۷ علی ابن ابی طالب را در جبهه‌های دفاع مقدس مشاهده می‌کنید.

تكليف الهی به روايت شهيد مهدی زين الدين +فیلمبه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، در میان شهدای گرانقدر دفاع مقدس  برخی از شهدا به دلایل مختلف بیش از سایر یاران شهید خود مشهور هستند و نام آن‌ها برای اغلب مردم آشنا است.

شهید مهدی زین الدین یکی از شهدایی است که به واسطه نبوغ نظامی که داشت و راهکارهای کارگشایی که در عملیات‌های مختلف ارائه می‌کرد در جبهه ایثار و شهادت نام و آوازه‌ای خوب و خوش دارد.

مهدی زین الدین در سال ۱۳۳۸ در خانواده‌ای مذهبی و متدین در شهر تهران به دنیا آمد و دوستان و کسانی که وی را می‌شناسند، همواره از خصوصیات اخلاقی خوب او سخن می‌گویند. پدر این شهید والامقام از مخالفان سرسخت نظام شاهنشاهی بود و طی دفعات متمادی توسط نیرو‌های نظامی رژیم پهلوی دستگیر و بازداشت شد.

شهید مهدی زین الدین راه روشن مبارزه با ظلم وستم را از پدر و قدم‌های استوار او در این راه الگو گرفته بود و با همین نگرش وام گرفته از پدری متدین بود که در دوران دفاع مقدس راهی جبهه‌های حق علیه باطل شد.

با آغاز جنگ تحمیلی، مهدی زین‌الدین بی‌درنگ پس از گذراندن آموزش کوتاه مدت نظامی، به همراه یک گروه صد نفره خود را به جبهه رساند و به نبرد بی‌امان علیه کفار بعثی پرداخت. پس از مدتی مسئول شناسایی یگان‌های رزمی شد و بعد از آن نیز مسئول اطلاعات - عملیات سپاه دزفول و سوسنگرد شد و به دلیل نبوغی که از خود نشان داد به عنوان فرمانده لشکر ۱۷ علی ابن ابی طالب انتخاب شد.

شهید زین الدین در همه مسئولیت‌هایی که در جبهه به او سپرده می‌شد با شجاعت، ایمان و قوت قلب، تا عمق مواضع دشمن نفوذ می‌کرد و با شناسایی دقیق و هدایت رزمندگان اسلام، ضربات کوبنده‌ای بر پیکر لشکریان صدام وارد می‌کرد.

جالب است بدانید که بخشی از موفقیت‌های به دست آمده توسط رزمندگان اسلام در عملیات فتح‌المبین، مرهون تلاش و زحمات شهید مهدی زین الدین است. در ادامه این خبر فیلمی کوتاه از سخنرانی شهید مهدی زین الدین فرمانده لشکر ۱۷ علی ابن ابی طالب را در جبهه‌های دفاع مقدس مشاهده می‌کنید.

بیشتر بخوانید: دلتنگی‌های سوزناک مادر شهید مدافع‌حرم در کنار تابوت همرزم فرزندش +فیلم

کلیدواژه ها :فیلم کوتاه
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking