۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۰

کولاک برف و تندباد اردبیل را فرا می گیرد

کولاک برف و تندباد اردبیل را فرا می گیرد
وزش باد‌های شدید با سرعت بین ۴۰ تا ۷۰ کیلومتر موجب کولاک برف و کاهش دید در جاده‌های مواصلاتی استان اردبیل خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما، بررسی نقشه‌های پیشیابی هواشناسی نشان می‌دهند طی امروز سه شنبه ۱۸ دی پدیده غالب در سطح استان بویژه در مناطق مرکزی، وزش باد‌های تند تا شدید با سرعت بین ۴۰ تا ۷۰ کیلومتر برساعت انتظار می‌رود. 

 از روز چهارشنبه سرعت وزش باد به تدریج افزایش خواهد یافت و اوج شدت باد در حوالی ظهر روز چهارشنبه در شهرستان‌های نیر، سرعین، اردبیل، مشکین شهر و گرمی بین ۶۰ تا ۸۰ کیلومتر برساعت و گاهی بصورت لحظه‌ای ۱۰۸ کیلومتر برساعت پیش بینی می‌شود.
مدیر کل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: از حوالی ظهر فردا چهارشنبه سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور شده و در بعدازظهر تا شب، مناطقی از استان اردبیل را فراخواهد گرفت.
دولتی مهر تصریح کرد: این سامانه از لحاظ حجم بارش چندان قابل ملاحظه نبوده، اما بدلیل حرکت سریع و همراهی آن با افت محسوس دما، در مناطق کوهستانی استان بویژه در گردنه صایین، الماس و بودالالو موجب کولاک برف و کاهش دید در جاده‌های مواصلاتی خواهد شد.
وی گفت: از این رو توصیه می‌شود رانندگان محترم نسبت به رعایت احتیاط لازم و تجهیز خودرو‌های خود به وسایل زمستانی اقدام نمایند.
مدیر کل هواشناسی استان اردبیل افزود: بارش این سامانه از چهارشنبه شب قطع، اما هوای سرد تا روز جمعه در منطقه ماندگار خواهد شد.

کلیدواژه ها :برف هواشناسی
منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking