۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۴

برگزاری شب خاطره عملیات کربلای 5 در برج آزادی

برگزاری شب خاطره عملیات کربلای 5 در برج آزادی
شب خاطره دفاع مقدس و گرامیداشت شهدای عملیات کربلای 5 با حضور رزمندگان و جانبازان و خانواده معظم شهدا در سالن اجتماعات برج آزادی برگزار می‌شود.
- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، شب خاطره دفاع مقدس و گرامیداشت شهدای عملیات کربلای 5 با حضور رزمندگان و جانبازان و خانواده معظم شهدا در سالن اجتماعات برج آزادی برگزار می‌شود. این مراسم در روز چهارشنبه 19 دی ماه 97 از ساعت 17:30 تا 19:30 در برج آزادی برگزار می‌شود.

این مراسم با ذکر خاطراتی از سردار جعفر محتشم، فرمانده گردان انصارالرسول(ص)، محسن تقوی پور و فتح الله نادعلی از مسئولین گردان در عملیات کربلای 5 و همچنین همسر شهید منصور حاج امینی، جانشین گردان انصارالرسول از لشکر27 محمدرسول‌الله(ص) همراه خواهد بود. اجرای گروه سرود وصال یار ز دیگر بخش‌های برنامه خواهد بود.

ویژه‌برنامه مسجد پنبه‌چی در گرامیداشت شهدای کربلای 5

عملیات کربلای 5‌ که یکی از بزرگترین عملیات‌های رزمندگان در طول جنگ تحمیلی بود، در 19 دی‌‌ماه سال 1365 با رمز یازهرا(ع) در منطقه‌ شلمچه‌ و شرق بصره‌ با وجود وضعیت سخت آن روزها و کمبود تجهیزات و پس از شکست در عملیات کربلای 4 آغاز شد. کربلای 5 را می‌توان پاسخی به عملیات کربلای 4 دانست چرا که در این عملیات دشمن که مورد حمایت کشورهای غربی بود توانست به کمک آواکس‌ها عملیات رزمندگان ایرانی را شناسایی و برای مقابله با آن آماده شود که همین امر موجب به خاک و خون کشیده شدن جوانان ایرانی شد.

انجام عملیات در منطقه کربلای 5، آن هم در مقیاس گسترده ، موجب شد عملیات در فاو منتفی و نیرو و امکانات دشمن به منطقه شرق بصره اعزام شود. در واقع دشمن ضمن غافلگیر شدن نسبت به عملیات شرق بصره از نظر زمان و مکان، در مورد تاکتیک ویژه عملیات که عمدتاً معطوف به عبور از منطقه آب گرفتگی و کانال پرورش ماهی و حرکت از شمال به جنوب در پشت مواضعش بود نیز غافلگیر شد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking