۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۷

1816 نفر در جاده‌های زنجان دچار حادثه شده‌اند

1816 نفر در جاده‌های زنجان دچار حادثه شده‌اند
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: بر اثر برودت هوا طی دو ماه گذشته، 1816 نفر در جاده‌ها دچار حادثه شده‌اند.
شهرام میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اثر برودت هوا و بارش برف و باران طی دو ماه گذشته، 30 حادثه رخ داده است و علاوه بر امدادرسانی به 1816 نفر حادثه‌دیده، 97 نفر نیز اسکان داده شده‌اند.

  این مسئول ادامه داد: طی ماه‌های آذر و دی، 33 تیم عملیاتی برای پوشش حوادث به جاده‌های استان اعزام شده‌اند و 29 خودروی آمبولانس، چهار خودروی نجات و یک خودروی کمک‌دار به کار گرفته شده است.

  وی با اشاره به این‌که محورها و گردنه‌های استان به دلیل بارش برف و باران، مه‌آلود و لغزنده بوده و تردد در این محورها فقط با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است، اظهار کرد: با توجه به بارش برف و برودت دما در برخی محورهای مواصلاتی استان لازم است که رانندگان موارد ایمنی را بیشتر رعایت کنند و سفرهای ضروری خود را به روزهای سرد با احتمال بارندگی موکول نکنند.

  میرزایی تصریح کرد: تیم‌های امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان زنجان در روزهای سرد زمستان برای امدادرسانی به در راه‌ماندگان و حادثه‌دیدگان آماده‌باش هستند و شهروندان می‌توانند در هر نقطه از جاده‌های مواصلاتی استان، با شماره‌گیری 112 تحت پوشش خدمات این طرح قرار گیرند.

  مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان یادآور شد: این‌که در مواقع نیاز با شماره‌های ضروری تماس بگیریم ضروری است اما شهروندان باید مد نظر داشته باشند که از تماس‌های غیرضروری خودداری کنند تا تلفن‌شان اشغال نباشد، زیرا ممکن است امدادگران جهت اطلاع دقیق از محل حادثه مجددا تماس بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان باید برای تردد در روزهای سرد زمستان وسایل ایمنی، اقلام خوراکی خشک و وسایل گرمایشی از جمله پتو به همراه داشته باشند . علاوه بر این، پیش از هر سفری باید تمهیدات لازم را جهت ایمن‌سازی خود و همراهان انجام دهیم؛ چراکه اطمینان از سالم بودن وسیله نقلیه از ضروری‌ترین اقدامات پیش از سفر است و اهمیت آن در فصل سرما چند برابر می‌شود.

انتهای پیام
کلیدواژه ها :برف
منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking