۱۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۳

4 تن از کولاک برف شیروان نجات یافتند

4 تن از کولاک برف شیروان نجات یافتند
علی قویدل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اشخاص که به قصد تفریح به این منطقه وارد شده بودند با بارش سنگین برف، راه خود را گم کرده و غافلگیر شدند که در پی تماس های تلفنی با اعزام تیم امدادی به منطقه، نجات یافتند.
وی با بیان اینکه از پنجشنبه شب تاکنون در منطقه گردشگری گلیل این شهرستان 40 سانتی متر برف باریده است افزود: با بارش های 10 روزه اخیر هم اکنون ارتفاع برف در این منطقه به بیش از یک متر رسیده است.
قویدل افزود: انتظار می رود گردشگرانی که به این مقصد می آیند قبل از ورود هماهنگی لازم را با بخشداری و مسئولان مربوطه داشته باشند تا در صورت بارش برف سنگین و گرفتار شدن، چنین مشکلاتی به وجود نیاید.
هواشناسی خراسان شمالی دیروز (پنجشنبه) با صدور اخطاریه ای اعلام کرده بود که از بامداد امروز در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف با احتمال کولاک انتظار می رود و شدت وزش باد در بعضی ساعات بخصوص بامداد تا ظهر روز جمعه، شدید پیش بینی می شود.
منطقه حفاظت شده گلیل دارای آب و هوایی عموما کوهستانی، با شیب های تند و دره های عمیق و صخره های مرتفع است که بخش وسیعی از منطقه را جنگل های ارس با زادآوری طبیعی مطلوب تشکیل می دهد که از شرق به غرب بر تراکم آن ها افزوده می شود.
منطقه حفاظت شده گلیل و سرانی با 18 هزار هکتار وسعت دارای ذخیره گاه غنی و ارزشمند گیاهی و جانوری است.
پبش از این بخشدار سرحد شیروان از یخ زدگی سد گلیل خبر داده بود.
7186/ 6042
انتهای پیام
کلیدواژه ها :برف شیروان
منبع : جماران

پربازدیدترین امروز

website tracking