۱۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۴

پشت پرده استیضاح بطحایی توسط اصلاح طلبان

ارتباط مبتکر ژن خوب با استیضاح وزیر آموزش و پرورش چیست؟

ارتباط مبتکر ژن خوب با استیضاح وزیر آموزش و پرورش چیست؟
از تابستان امسال موضوع استیضاح بطحایی وزیر آموزش و پرورش در مجلس شورای اسلامی مطرح شد.
صراط:

از تابستان امسال موضوع استیضاح بطحایی وزیر آموزش و پرورش در مجلس شورای اسلامی مطرح شد. در این مدت محورهای مختلفی در خصوص استیضاح مطرح و در مواردی با توضیحات وزیر این موارد رفع و استیضاح کنندگان امضای خود را پس گرفتند.

ارتباط مبتکر ژن خوب با استیضاح وزیر آموزش و پرورش چیست؟

به گزارش منتخبان ملت آخرین موضوع طرح استیضاح اواخر آذر ماه امسال بود که علی اصغر یوسف نژاد از منتفی شدن آن خبر داد و گفت با پس گرفتن امضاها استیضاح بطحایی منتفی شد.

هنوز چند روزی از منتفی شدن استیضاح نگذشته بود که مجددا زمزمه های استیضاح آقای وزیر به گوش رسید. البته برخی حادثه آتش سوزی در یکی از مدارس زاهدان را علت طرح این مسئله عنوان می کنند اما نکته قابل تامل همزمانی طرح موضوع استیضاح توسط برخی از چهره های شاخص اصلاح طلب مجلس و انتصاب یکی از چهره های نزدیک به رئیس فراکسیون امید در راس صندوق ذخیره فرهنگیان است.

فرشید گلزاده که از مؤسسین بنیاد امید ایرانیان و از نزدیکان محمدرضا عارف است، بعد از انتخابات 92 به عضویت هیأت مدیره و ریاست فروشگاه‌های زنجیره ای رفاه دست یافت.

ارتباط مبتکر ژن خوب با استیضاح وزیر آموزش و پرورش چیست؟

وی ارتباط نزدیکی هم با مبتکر واژه ژن خوب یعنی حمید رضا عارف دارد.

این فرد که این روزها گویا با فشار برخی از اعضای لیست امید گزینه تصدی صندوق ذخیره فرهنگیان که یکی از بزرگترین مجموعه های اقتصادی در کشور است می باشد در زمان ریاستش در مجموعه فروشگاه های رفاه کارنامه قابل قبولی ارائه نکرده است.

در گزارشی که خصوص دو سال فعالیت گلزاده در سال 94 منتشر شد به آمارهای جالبی بر می خوریم. خبرگزاری دانشجو در گزارشی اعلام کرده است که «فروشگاهی که در سال 92 (پیش از ریاست گلزاده) و با بیش از سی و هفت میلیارد تومان سود به عنوان یکی از پول‌سازترین کمپانی‌های کشور شناخته می‌شد، امروز به روغن‌سوزی افتاده و برای ادامه حیات ناگزیر از تعدیل نیرو است.

آمار و ارقام منتشر شده از کاهش بیش از 50 درصدی سود این شرکت خبر می‌دهد. گزارش مربوط به حسابرسی مستقل صورت‌های مالی 12 ماهه‌ی منتهی به آبان 94، به روشنی از حال و روز نابه‌سامان این فروشگاه سابقاً پولساز حکایت دارد.

اما نکته قابل تامل دیگر در خصوص گزینه اصلاح طلبان برای تصدی صندوق ذخیره فرهنگیان اینکه نام گلزاده به عنوان یکی از نجومی بگیران در زمان مدیریتش در فروشگاه های رفاه مطرح است.

در این حال ماجرای فروشگاه رفاه تنها گوشه‌ای از دستاورد اقتصادی اصلاح‌طلبان است. کسانی که از عهده اداره‌ یک فروشگاه پر پول با آن همه دارایی و تشکیلات برنیامدند بازهم در تلاشند تا با تحت فشار قرار دادن وزیر آموزش و پرورش و تهدید وی به استیضاح مجددا گزینه مورد نظرشان را که از دوستان گرمابه و گلستان آقازاده ژن برتر است در یکی از بزرگترین مجموعه های اقتصادی کشور بکار گمارند چرا که انتخابات مجلس نزدیک است و تبلیغات در انتخابات هزینه دارد.

کلیدواژه ها :انتخابات مجلس مبتکر
منبع : صراط

پربازدیدترین امروز

website tracking