۲۴ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۱

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری:

یادواره شهدای فعال در امر نماز در چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

یادواره شهدای فعال در امر نماز در چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: برگزاری یادواره شهدای فعال در امر نماز و به‌ویژه نماز جمعه یکی از اقدامات بزرگداشت پنجم مردادماه است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام بعد از ظهر امروز در شورای اداری در چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: محور مهم جلسه امروز شورای اداری، پنجم مردادماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه رسمی نظام جمهوری اسلامی ایران در سال 1358 است.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه قبل از این اقدام نماز جمعه در مناطق مختلف و به شکل کم‌رنگ برگزار می‌شده گفت: اصل نماز جمعه یکی از احکام نورانی و مهم اسلام است و در اهمیت نماز جمعه همین بس که قبل از شکل‌گیری نظام مدنی در اسلام برپایی این فریضه وجود داشته است.

این مسؤول با بیان اینکه در هر 11 آیه سوره جمعه تأکید بسیاری به امر برپایی نماز جمعه شده خاطرنشان کرد: خیر نظام جمهوری اسلامی در نماز جمعه شکل می‌گیرد از همین رو نباید از آن غافل بمانیم.

نکونام افزود: همه‌چیز به خاطر آن است که نظام جمهوری اسلامی ایران به سمت آنچه خدا برای مردم در نظر گرفته سبقت بگیرد و این موضوع تنها در برپایی باشکوه نماز جمعه حاصل می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری نقش نماز جمعه در عرصه‌های مختلف انقلاب چون جلوگیری از افراط و تفریط، دفاع مقدس، سوق دادن مردم به سمت خوبی‌های و... را بی‌بدیل دانست و تأکید کرد: افتخار ما این است که در یک نظام ولایی زندگی می‌کنیم و این نظام ولایی از ارده خدا، قرآن و اهل‌بیت نشأت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه ما یک ولایت دارم و آن ولایت خدا است تصریح کرد: نماز جمعه از شئون ولایت خدا است چراکه تنها یک نماز جماعت نیست بلکه با اذن ولایت اقامه می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری به لزوم تلاش برای در اولویت قرار دادن مسائل فرهنگی و دینی در هر پست و مسؤولیتی اشاره و خاطرنشان کرد: هر مدیری و دستگاه مربوطه‌اش باید به معنای واقعی مروج مسائل دینی و فرهنگی باشد به همین دلیل مدیران سعی کنند در جلسات فرهنگی غیبت نداشته باشند و به این موضوع اهمیت دهند.

نکونام برگزاری یادواره شهدای فعال در امر نماز و به‌ویژه نماز جمعه را یکی از اقدامات بزرگداشت پنجم مردادماه عنوان و ادامه داد: همچنین برای روز جمعه اول مرداد نیز برنامه‌هایی در نظر گرفته شده است و از مردم و کلیه مدیران می‌خواهم در نماز جمعه‌هایی که مصادف با 5 مرداد هستند شرکت گسترده داشته باشند.

وی در ادامه بیان داشت: خوشبختانه برگزاری نماز جمعه در مرکز شهرستان قابل‌قبول است و مردم مؤمن شهرکرد به خوبی از آن استقبال کرده و در آن شرکت می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: کارهای خوبی در حوزه اقتصاد مقاومتی انجام گرفته که جای تقدیر و قدردانی از مسؤولان ذی‌ربط هم در حوزه صنعتی و هم کشاورزی است ولی بکوشند تا بیشتر از پیش در خدمت به مردم کوشا باشند.

وی افزود: درست است چهارمحال و بختیاری با معضل کمبود آب مواجه است ولی نباید به هیچ‌وجه آب به عنوان منشأ اختلاف بین استان‌ها، مردم، گروه‌های مختلف و... قرار بگیرد و لازم است با عقلانیت نسبت به رفع مشکلات در این زمینه اقدام شود، آب را جدی بگیرید تا منجر به مسئله خاص امنیتی نشود.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: طرح تقویت مبانی اعتقادی از پنجم مردادماه آغاز می‌شود و درخواستم از کلیه مسؤولان این است که در این طرح حضور گسترده داشته باشند.

منبع : فارس
website tracking