۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۱

محصول هیئت همطراز انقلاب اسلامی، انسان مجاهد و انقلابی است

محصول هیئت همطراز انقلاب اسلامی، انسان مجاهد و انقلابی است
جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: هیئت تراز انقلاب اسلامی تربیت‌محور و انسان‌پرور است.
- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، رحیم آبفروش جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر امروز در دهمین همایش هیأت‌های محوری و برگزیده کشور که با محوریت «هیأت و گفتمان‌ انقلاب‌ اسلامی» برگزار شد، هیأت تراز انقلاب اسلامی را تربیت‌محور و انسان‌پرور دانست و گفت: انسانی که در چنین هیئتی زیست کند، انسان انقلابی است، چنین انسانی صرفاً به دنبال به زبان آوردن واژه‌های انقلابی نیست، بلکه این انسان مرد حضور در میدان مبارزه و جهاد است.

جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر افزود: با برگزاری دهمین دوره این همایش درصدد استفاده از ظرفیت‌ شخصیت‌های برجسته این حوزه در راستای تبیین موضوع هیأت و گفتمان‌ انقلاب‌ اسلامی هستیم.

وی با اشاره به برخی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی گفت: ما نباید جریان انقلاب اسلامی را جریانی اقتصادی، رفاهی و صنعتی بدانیم، بلکه باید بگویم این پدیده انقلابی فراتر از انقلاب فرهنگی و اجتماعی بود و دستاوردهای بزرگ و چشم‌گیری را در افق دید خود هدف قرار داده است.

انقلاب اسلامی نظم دهکده جهانی غرب را برهم زد

آبفروش با تأکید بر اینکه امام خمینی (ره) در انقلاب اسلامی مفهوم انسانیت را احیا کرد، افزود: انقلاب اسلامی انقلابی انسانی بود و امام خمینی علاوه بر احیای انسانیت در جهان، نظم دهکده جهانی غرب را برهم زد. نقشی که انقلاب اسلامی در این رستا ایفا کرد، اهداف این انقلاب را از سایر انقلاب‌های صورت گرفته در جهان متمایز کرده است.

جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر خاطرنشان کرد: امروز شاگردان امام خمینی (ره) که تعدادی از آنها شهید شدند و تعدادی دیگر هنوز نفس‌شان برای این مملکت می‌زند، شخصیت‌هایی تأثیرگذار در جهان هستند.

رفع نابرابری‌های جامعه نیازمند امثال شهید حججی است

حجت‌الاسلام مجتبی نام‌خواه از پژوهشگران حوزه یکی دیگر از سخنرانان این مراسم با تأکید بر اینکه نظریه‌های موجود درباره انقلاب اسلامی ما را به چرایی رخداد این پدیده نمی‌رسانند، گفت: اگر موضوع انقلاب اسلامی فقط سیاست‌های ضد مذهبی رژیم پهلوی بود نیروهای سطح بالای مذهب به ویژه مراجع تقلید همه باید آغازگر انقلاب اسلامی می‌بودند اما فقط عده‌ اندکی با امام خمینی (ره) همراه شدند و به مبارزه با رژزیم پهلوی پرداختند.

وی اضافه کرد: با مطالعه تحلیل‌های مختلف صورت گرفته از بیانات امام خمینی درباره انقلاب باید بگوییم که این انقلاب در همان آغاز، مراحل مواجه شدن با انقلاب انسانی و تربیت انسان انقلابی را طی کرده و به انقلاب اسلامی در ایران رسیده است.

نظر نویسنده آمریکایی درباره آثار غیر قابل انکار انقلاب اسلامی در جهان معاصر

 

این پژوهشگر حوزه یادآور شد: انسانی که از انقلاب اسلامی متولد شده، دغدغه‌های انقلابی فضای فکری او را فرا گرفته است و پیوسته در حال پایش فکری خود است و هیچگاه خود را از خطر انحراف‌ها مبرّا تلقی نمی‌کند.

وی نقش هیأت‌های مذهبی را در ترویج اسلام و مفاهیم ارزشی بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: هیأت‌های مذهبی باید کانون تغییرات اجتماعی در جامعه اسلامی باشند، بنابراین شایسته است اثرگذاری هیأت‌ها در عرصه‌های مختلف اجتماعی افزایش یابد تا بتوانیم به سرمایه اجتماعی مورد نیاز در جامعه برسیم.

وی معتقد است: سخت‌تر از کار امثال شهید حججی این است که در درون انقلاب اسلامی بتوانیم ارزش‌ها را حفظ کنیم، چراکه انقلاب در درون خود به وضعیتی رسیده که نابرابری اجتماعی به یک آسیب جدی تبدیل شده است. امروز شاهد عبور ارزش‌های انقلاب اسلامی از مرزهای مختلف و حتی رسیدن آن به مرزهای رژیم صهیونیستی هستیم.

حجت‌الاسلام نام‌خواه تصریح کرد: همانطور که اگر حججی‌ها نبودند در خارج از مرزها به نتیجه نمی‌رسیدیم اکنون هم در رفع نابرابری‌های درون جامعه نیازمند امثال شهید حججی هستیم. امروز آرمان مقاومت در برابر استکبار جهانی پیش رفته اما آرمان مقاومت در برابر استکبار داخلی زمین مانده است و افراد حاضر در میدان نتوانستند به شیوه مطلوب در کشور به ایفای نقش خود بپردازند.

رسالت دانشگاه تربیت و کادرسازی نیروی در تراز انقلاب است

 

منبع : تسنیم
website tracking