۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۷

تاکید نخست وزیر فرانسه بر مقابله با «یهودی‌ستیزی» جلیقه‌زردها

تاکید نخست وزیر فرانسه بر مقابله با «یهودی‌ستیزی» جلیقه‌زردها
به گزارش
به گزارش  گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، سخنان نخست وزیر فرانسه پس از برگزاری تظاهرات روز شنبه در پاریس و برخی از دیگر شهر‌های فرانسه بیان می‌شود. به گفته ادوارد فیلیپ دستگاه قضایی فرانسه با افرادی که روز شنبه دست به قانون شکنی زدند برخورد خواهد کرد.

حدود ۲۰ نفر از اعضای جنبش جلیقه زرد‌ها روز شنبه در جریان تظاهرات در شمال پاریس آوازی از دیودونه، طنزپرداز فرانسوی خواندند. این طنزپرداز فرانسوی در سال ۲۰۱۷ میلادی به اتهام «یهودی ستیزی» مجرم شناخته شد.

آوازی که جلیقه زردان در محله «مونمارتر» پاریس خواندند از نظر برخی محتوای «یهودی ستیزانه» دارد. این در حالی است که برخی دیگر بر این باورند که این آواز برای مبارزه با «نظام سیاسی و اقتصادی» خوانده می‌شود.

گروهی از حلیقه زرد‌ها جمعه شب در شهر آنگولم یک عروسک خیمه شب بازی به شکل امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه را سر بریدند.

کریستوف کستنر، وزیر کشور فرانسه نیز اعلام کرده است که گروهی از جلیقه زرد‌ها روز شنبه در متروی پاریس به یک زن مسن با الفاظ «یهودی ستیزانه» فحاشی کردند.

شماری از اعضای جنبش جلیقه زرد‌ها ضمن محکوم کردن حوادثی که در حاشیه تظاهرات روز شنبه روی داده است خواستار پرهیز از تلفیق جنبش اعتراضی شان با حواشی روز‌های اخیر شده اند.
منبع : خبرگزاری دانشجو

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking