۲۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۰

خاطره جالب رهبر انقلاب از درخواست مادر شهید برای رساندن پیغامی به امام(ره)

خاطره جالب رهبر انقلاب از درخواست مادر شهید برای رساندن پیغامی به امام(ره)
کانال نوجوان، بخشی از بیانات رهبر انقلاب در خصوص درخواست یک مادر شهید از ایشان برای رساندن پیغامی به امام خمینی(ره) را در قالب یک خاطره منتشر کرد.

رهبربه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، کانال نوجوان از کانال‌های وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت اللّه خامنه‌ای، بخشی از بیانات معظم‌له در خصوص درخواست یک مادر شهید از ایشان برای رساندن پیامی به امام خمینی(ره) را در قالب یک خاطره منتشر کرد که در ادامه می‌خوانید:

مادران استوار!

وقتی پیام «لاتَحْزَنواْ» از شهدا، بر دل مادرانشان می‌نشیند...

خاطره رهبر انقلاب از درخواست مادر یک شهید از ایشان برای رساندن پیامی به امام(ره):

من شاید این خاطره را بارها گفته باشم، در یکی از شهرها که زمان ریاست جمهوری رفته بودم، بعد که سخنرانی کردم و برگشتم بیایم، مردم دوروبر ما اجتماع کرده بودند و اظهار محبّت میکردند، من هم میرفتم طرف ماشین که سوار بشوم. شنفتم که یک خانمی از پشت سر در وسط جمعیّت مرتّب صدا میزند و اسم بنده را می‌آورد. فهمیدم کار مهمّی دارد؛ ایستادم. گفتم بگذارید این خانم بیاید ببینم چه‌کار دارد که در این جمعیّت این‌جور داد میکشد.

آمد جلو، گفت که آقا پسر من اسیر شده بود - به نظرم، حالا درست یادم نیست، شاید گفت تنها پسرم؛ احتمال میدهم گفت تنها پسرم - چند روز پیش اطّلاع پیدا کردم که در اسارتگاه شهید شده...

به امام بگویید که - شاید مثلاً به این تعبیر، حالا جزئیّاتش یادم نمانده، البتّه یادداشت کرده‌ام، بارها هم گفته‌ام - فدای سرتان؛ و اگر باز هم پسر داشته باشم، باز هم میفرستم.  این پیغامی بود که یک مادر [شهید گفت‌]. ببینید این روحیّه را! من آمدم به امام این را عرض کردم، امام گریه‌اش گرفت؛ از شنیدن این سخن و این احساس، اشک به چشم امام آمد.

این روحیّه‌ها برای چه کسی بود، برای چه بود؟ جز برای خدا یک چنین چیزهایی را انسان نمیتواند مشاهده کند که مادر دو شهید بچّه‌هایش را خودش ببرد داخل قبر بگذارد و گریه نکند!

یا بخواهد از دوروبری‌هایش که گریه نکنند، بگوید من بچّه‌هایم را در راه خدا داده‌ام، خوشحال هم باشد؛ اینها آن آرمان است. ۹۵/۷/۵

کلیدواژه ها :انقلاب جالب خاطره ای
منبع : باشگاه خبرنگاران

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking