۲۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۷

بارش برف تردد تریلی در محور‌های استان همدان را ممنوع کرد

بارش برف تردد تریلی در محور‌های استان همدان را ممنوع کرد
رئیس پلیس‌راه استان همدان گفت: با بارش برف در محور‌های استان همدان تردد تریلی را از ساعت 14.30 ممنوع کردیم و تا زمانی که بارش برف قطع شود این ممنوعیت ادامه دارد.‌
- اخبار استانها -

سرهنگ رضا عزیزی در گفت‌و گو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: بر اساس پیش‌بینی هوا‌شناسی بارش برف در محور‌های استان همدان به غیر از نهاوند و ملایر که بارش به صورت باران است تا ساعت 19 یا 20 امشب ادامه دارد و این ممنوعیت را تا آن زمان برقرار کردیم.

وی افزود: به محض قطع شدن برف در محور‌های ارتباطی شمال استان اجازه تردد به تریلی‌ها را خواهیم داد.

رئیس پلیس راه استان همدان گفت: دلیل ممانعت از تردد تریلی هم پیشگیری از قیچی کردن این خودرو‌ها در محور‌ها و مسدودن شدن راه‌ است اما اجازه عبور به سواری‌ها را می‌دهیم و از همه رانندگان تقاضا داریم به دلیل لغزنده بودن جاده و دید کم با سرعت مطمئن رانندگی کنند تا شاهد واژگونی یا سر خوردن و مسدودی مسیر توسط‌ سواری‌‌ها نباشیم.

عزیزی با بیان‌اینکه اکنون یخ‌زدگی در محور‌های ارتباطی استان نداریم، ابراز کرد: راهداران با برف‌روبی و نمک‌پاشی مسیر تردد را برای سواری‌ها باز نگاه داشته اند و به محض قطع بارش برف و افزایش دید اجاره عبور به رانندگان تریلی هم خواهیم داد.

آغاز بارش برف در گردنه‌ آوج استان قزوینبارش برف و باران در لرستان سبب اختلال در تردد جاده‌ای می‌شودبارش برف و باران استان قزوین را فرا می‌گیردوی تصریح کرد: در همه محور‌ها به غیر از گردنه اسد‌آباد تردد بدون زنجیر چرخ برای خودرو‌ها امکان پذیر است اما رانندگان باید با سرعت مطمئن رانندگی کنند که بهترین سرعت رانندگی هم به تناسب جاده و شرایط آن تعیین می‌شود تا به دلیل دید کم و لغزندگی واژ‌گونی ایجاد نشود.

رئیس پلیس راه استان همدان افزود: رانندگان حتما قبل از آغاز سفر خودرو‌هایشان از بنزین پر کنند و لباس گرم همراه داشته باشند. سالم بودن برف‌پا‌ک‌کن خودرو‌ و همرا داشتن زنجیر چرخ از ضرورت‌های مهم و حیاتی برای سفر در فصل زمستان است که اصلا نباید در آن سهل‌انگاری کنند چرا که موجب نجات جان آنان می‌شود.

سرهنگ عزیزی با اشاره به آمار تصادف‌های جرحی و خسارتی روز‌های اخیر افزود: بیشتر تصادف‌های ما در روز‌های اخیر از نوع واژگونی و خسارتی و جرحی شدید بوده است و فوتی نداشتیم.

وی گفت: اکنون حداکثر سرعت مطمئنه رانندگی در جاده ها 20 کیلو‌متر در ساعت است.

کلیدواژه ها :پلیس راه برف
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking