۲۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۸

بارش برف در محورهای کردستان/کاهش محسوس دما در قزوین

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: در حال حاضر شاهد بارش برف در اکثر محورهای استان هستیم که لازم است رانندگان به تجهیزات زمستانی مجهز باشند.
آفتاب‌‌نیوز : دانش زندی اظهار کرد: در حال حاضر شاهد بارش برف در محورهای سنندج – کامیاران، کامیاران – دهگلان، سنندج – دیواندره، دیواندره – بیجار، قروه – دهگلان و سنندج – دهگلان هستیم.
وی با اشاره به اینکه در گردنه مروارید محور سنندج - کامیاران تردد با زنجیرچرخ امکانپذیر است، افزود: همچنین شاهد مه آلودگی و کاهش دید سطح جاده در گردنه‌های (ماموخ - نران - مروارید) محدوده روستای بیانلو و سعد آباد در شهرستان بیجار و کاهش دید افقی تا حداکثر 50 متر را هستیم.
رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان عنوان کرد: هم اکنون تردد در تمامی محورهای استان روان و عادی است اما نیاز هست که رانندگان به تجهیزات زمستانی از جمله زنجیرچرخ و وسایل گرمایشی مجهز باشند.
وی در پایان از همشهریان خواست که از تردد و مسافرت‌های غیرضروری در ایام زمستان به ویژه هنگام بارش‌ها خودداری کنند و چنانچه مجبور به تردد در محورهای استان هستند قبل از عزیمت، آخرین اطلاعات وضعیت جاده های استان را از شماره گویای 141 که به صورت شبانه روزی و با فاصله زمانی حداکثر دو ساعته به روز رسانی می‌شود پیگیری کنند.
کاهش محسوس دما با ورود سامانه بارشی به قزوین
کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین گفت: با ورود سامانه بارشی به استان از روز جمعه با نفوذ زبانه‌های پرفشار به منطقه کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود.
مریم بهروزی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: براساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی برای امروز بتدریج با ورود سامانه بارشی به استان تا اوایل وقت شنبه در بعضی ساعات بارش باران و برف و در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش برف خواهیم داشت.
وی ادامه داد: روز جمعه با نفوذ زبانه‌های پرفشار به منطقه کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود؛ در روز جمعه هوا ابری در بعضی ساعات بارش باران و برف، وزش باد نسبتاً شدید و در مناطق کوهستانی و سردسیر هوا برفی و مه‌آلود خواهد بود.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین خاطرنشان کرد: برای روز شنبه اول دی ماه نیز هوا نیمه‌ابری تا ابری اوایل وقت ارتفاعات بارش پراکنده برف و مه‌آلود بودن پیش‌بینی می‌شود.
کلیدواژه ها :برف
منبع : آفتاب

پربازدیدترین امروز

website tracking