۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۶

حمله به دموکراسی در یونان

حمله به دموکراسی در یونان
انفجار در نزدیکی ساختمان شبکه تلویزیونی اس‌کای تی وی در آتن، باعث خرد شدن شیشه‌ها و تخریب ساختمان شد. مقامات سیاسی می‌گویند آزادی مطبوعات مرعوب چنین حملاتی نمی‌شود.

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، روز دوشنبه ۲۶ آذر (۱۷ دسامبر) یک انفجار قوی باعث خرد شدن شیشه پنجره‌های ساختمان شبکه تلویزیونی اس‌کای تی وی یونان و تخریب دفاتر کاری واقع در آن شد.

 

به گزارش یورونیوز، اس‌کای تی وی یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های تلویزیونی یونان است. بنا بر اعلام پلیس، انفجار ساعت ۲:۳۵ سحرگاه دوشنبه در نزدیکی ساختمان اس‌کای تی وی روی داده است. در این باره تماس‌های هشداردهنده نیز با رسانه‌ها گرفته شده بود.

 

اس‌کای تی وی در وب‌سایت خود توضیح داده است که بر اثر انفجار، شیشه پنجره‌های طبقات اول تا ششم خرد شده‌اند. این رسانه همچنین درباره خسارت ایجاد شده، گفته است: «آسیب مادی زیاد است و تقریبا در همه طبقات موجود. بدترین نوع آن در طبقه سوم و چهارم است که دفاتر کارکنان آنجاست. تصویر ناامیدکننده‌ای است، سقف‌های کاذب روی زمین فرو ریخته‌اند و شیشه‌ها خرد شده‌‌اند.»

 

در این انفجار کسی آسیب ندیده است.

 

به گزارش رویترز، در یونان حملات کوچک به دفاتر شرکت‌های تجاری، ساختمان‌های دولتی، ساختمان‌های پلیس و دفاتر سیاستمداران غیر معمول نیست و پیشینه‌ای طولانی از خشونت سیاسی در پس آن وجود دارد.

 

وزیر حفاظت از شهروندان یونان، اولگا گرواسیلی از محل وقوع انفجار با شبکه تلویزیونی اسکای صحبت کرد و گفت: «این انفجار حمله به دموکراسی است. اما از دموکراسی حفاظت می شود و مورد تهدید قرار نمی گیرد.»

 

ماریا اسپیراکی، سخنگوی حزب دموکراسی نو یونان نیز اعلام کرد که "آزادی مطبوعات مرعوب نخواهد شد."

 

اس‌کای تی وی درباره وزن و محل مواد منفجره گزارش داد که پنج کیلوگرم مواد منفجره در یک کوچه باریک در نزدیکی ساختمان این رسانه جاسازی شده بوده است. بر اساس ویدیوهای موجود از محل، پس از انفجار دود غلیظی از محل برخواسته است. داخل ساختمان نیز ویدیوها خرد شدن شیشه‌ها و پرتاب شدن میزهای کار را نمایش می‌دهند.

 

به گزارش دویچه وله، هنوز کسی مسئولیت بمب‌گذاری را برعهده نگرفته است.

 

106

کلیدواژه ها :انفجار ساختمان
منبع : جام نیوز
website tracking