۲۳ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۱

مدیر آموزش و پرورش بوکان:

رقابت سه هزارو 925 دانش آموز بوکانی در کنکور سراسری

رقابت سه هزارو 925 دانش آموز بوکانی در کنکور سراسری
مدیر آموزش و پرورش بوکان از رقابت 3 هزار 925 نفر دانش آموز بوکانی در کنکور سراسری سال 95 با دیگر دانش آموزان سراسر کشور خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مدیر آموزش و پرورش بوکان  در گفتگو با کانی پرس از رقابت 3 هزار 925 نفر دانش آموز بوکانی در کنکور سراسری سال 95 با دیگر دانش آموزان سراسر کشور خبر داد.

احمد رحمانی افزود: آمار شرکت کنندگان کنکور سال گذشته این شهرستان سه هزار و 975 نفر بوده که در سال 95 به سه هزار و 925 نفر رسیده است که از این تعداد دو هزار 73نفر زن و هزار 852 نفر را نیز مردان تشکیل میدهند.

وی عنوان کرد: آمار شرکت کنندگان گروه  آزمایشی ریاضی در سال جاری 166نفر است که از این تعداد 118 نفر مرد و 48 نفر را زنان تشکیل میدهند.

رحمانی بیشترین حضور شرکت کنندگان کنکور سال 95 را در بوکان از گروه آزمایشی تجربی دانست و اظهار کرد: در این گروه  آزمایشی تعداد سه هزار 25 نفر حضور دارند که یک هزار و 561 نفر آنان زن و بقیه را مردان تشکیل می دهند.

مدیر آموزش و پرورش بوکان کمترین شرکت کننده را نیز در گروه آزمایش هنر عنوان کرد و افزود: در این رشته تنها 23 نفر در بوکان برای شرکت در کنکور ثبت نام کردند که از این تعداد 10نفر پسر و 13 نفر زن هستند.

رحمانی تعداد شرکت کنندگان گروه آزمایش علوم انسانی در بوکان را نیز 427نفر برشمرد و گفت: از این تعداد شرکت کننده 259 نفر را زنان و 168 نفر را مردان به خود اختصاص دادند.

وی گفت: آمار شرکت کنندگان گروه آزمایشی زبان های خارجی این شهرستان نیز 284 نفر است که 164 نفر زن و بقیه مرد هستند.

احمد رحمانی تصریح کرد: هم اکنون 18 حوزه امتحانی در این شهرستان مهیای رقابت دانش آموزان بوکانی در بزرگترین المپیاد علمی کشور با سایر شرکت کنندگان در این رویداد بزرگ علمی کشور است .

کنکور سراسری سال 95 از صبح فردا پنج شنبه و جمعه و بیست پنجم تیر ماه همزمان در راسر کشور برگزار خواهد شد. 

منبع : دانا

بازتاب این خبر در رسانه ها

اخبار مرتبط

website tracking