۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۷

واکنش جالب فضای مجازی به سخنرانی ربع پهلوی

واکنش جالب فضای مجازی به سخنرانی ربع پهلوی
رضا پهلوی با حضور در "اندیشکده انستیتو واشنگتن" خواستار تغییر رویکرد آمریکا و اروپا در رویارویی با ایران شد. سخنان او بازتاب گسترد‌ه‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشت.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، سخنرانی رضا پهلوی در "اندیشکده انستیتو واشنگتن" با انتقادات گسترد‌ه‌‌ای در شبکه‌های اجتماعی به ویژه توییتر داشته است.

 

رضا پهلوی در سخنرانی خود،  ضمن درخواست تغییر رویکرد آمریکا و اروپا در رویارویی با ایران، خواستار ضبط اموال مقامات ایران در خارج از کشور شد.

 

منتقدان رضا پهلوی در واکنش به پیشنهاد رضا پهلوی برای ضبط اموال مقامات ایران در خارج از کشور، بار دیگر این پرسش را مطرح کردند که او چرا درباره درآمد و شیوه معاش خود توضیحی نمی دهد.

 

شاهد علوی، تحلیلگر سیاسی مقیم واشنگتن با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توییتر از رضا پهلوی پرسیده است: «جناب پهلوی؛ آن به گفته مادرتان ۶۲ میلیون دلار و به گفته منابع دیگر چند میلیاردی که پدرتان با خود از ایران خارج کرد یا کرده بود از کیسه ملت نبود؟»

 

این پرسش که به شکل‌های مختلفی در توییت‌های منتقدان رضا پهلوی منتشر شده، اشاره به سخنان او در مصاحبه‌ای قدیمی در مورد میزان درآمد خانواده‌اش دارد.

 

مخالفان رضا پهلوی بر این باور هستند که اگر او می‌خواهد بر اساس پیشینه خانوادگی‌اش به رهبری برسد، اول باید به سرکوب‌ها و جنبه‌های تاریک دوران پدر و‌ پدربزرگش بپردازد.

 

نگار مرتضوی، خبرنگار ایرانی آمریکایی ساکن نیویورک در حساب کاربری خود در توییتر نوشته است: «با گفتن همین یک جمله‌‌، طرفداران تندرو رضا پهلوی با زشت‌ترین ادبیات به من حمله کرده‌اند و کریه‌ترین فحش‌ها و ناسزاهای جنسی و زن‌ستیزانه را نوشته‌اند. جالب است که بسیاری از آنها ساکن کشورهای دموکراتیک‌هستند که نقد سیاستمداران، مهم‌ترین رکن به شمار می‌رود.»

 

یکی از کابران توییتر با نام "ستاره" در حساب کاربری خود پیامی با این مضمون منتشر کرده است: «آقای رضا پهلوی با عرض سلام. جسارتا از جنابعالی استدعا دارم به طرفداران خود سفارش کنید که از فحاشی در شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنند تا نتیجه‌ی جستجوی الفاظ رکیک به مطالب مرتبط با شما ختم نشود. با احترام.»

 

باربارا اسلاوين، عضو اندیشکده آمریکایی "شورای آتلانتیک هم در واکنش به سخنان رضا پهلوی که خواستار حمایت از "ایرانیان که جوینده دموکراسی و آزادی در کشورشان هستند" او را به احمد چلبی تشبیه کرده است.

 

احمد چلبی موثرترین فرد عراقی مشوق جورج بوش برای حمله به عراق بود که به دروغ درباره وجود انبارهای سلاح کشتار جمعی در رژیم صدام تبلیغ کرد. او به دولت آمریکا گفته بود که پشتوانه مردمی قابل اعتنایی در عراق دارد و می‌تواند پس از صدام رهبری کشور را به دست گیرد.

 

106

کلیدواژه ها :فضای مجازی جالب
منبع : جام نیوز

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking