۲۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۳

اسماعیل بخشی از زندان آزاد شد

گروه جامعه: اسماعیل بخشی از کارگران معترض مجتمع نیشکر هفت‌تپه كه آبان سال جاری در جریان اعتراض‌ کارگران نیشکر بازداشت شده بود عصر ديروز چهارشنبه ۲۱ آذر آزاد شد.
هشتم آذرماه، گزارش شده بود که او در زندان مورد شکنجه قرار گرفته و از این‌رو به بیمارستان منتقل شده است. مقام‌های رسمی اما هرگونه ضرب و شتم و شکنجه بخشی را تکذیب کردند. مصطفی نظری، دادستان عمومی و انقلاب شوش نیز در همین زمینه به ایلنا گفته بود: «ضرب و شتم اسماعیل بخشی را تایید نمی‌کنم. انتقال او به بیمارستان کذب است.»  «اسماعیل رو گرفتن، ما همه بخشی هستیم» و «تورم، گرانی، پاسخ بده روحانی»، دو شعار کارگران هفته‌تپه برای آزادی اسماعیل بخشی و اعتراض به پرداخت نشدن چندین ماه حقوق بود.
کارگران نیشکر هفت تپه به واگذاری این شرکت به بخش خصوصی و همچنین عدم پرداخت ۳ ماه حقوق خود معترض هستند. در ماه‌های اخیر صدها نفر از کارگران هفت تپه در بخش‌های مختلف شهر از جمله مقابل فرمانداری تجمع کرده‌بودند. اسماعیل بخشی از اعضای هیات موسس سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه است. او در سال ۱۳۹۷ نماینده کارگران این شرکت شد. با گسترش تجمعات صنفی مربوط به درخواست حقوق معوقه کارگران، نام او بر سر زبان‌ها افتاد. به ویژه آنکه در ویدئوهای منتشر شده از تجمعات کارگری، بارها تصویر او در حال اعتراض به پایمال شدن حقوق کارگران دیده می‌شد.

بخشی شهریور ۱۳۹۷ در مصاحبه‌‌اي گفته بود که سابقه اعتراض کارگری در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه به بیش از ده سال پیش از آن برمی‌گردد. در سال ۱۳۹۷ اعتراض کارگران این شرکت شدت یافت؛ به شکلی که همه کارگران آن دست به اعتصاب سراسری زدند. واگذاری این شرکت به بخش خصوصی از دلایل اصلی اعتراض مداوم کارگران این شرکت است. کارگران این شرکت می‌گویند مدیریت جدید در ایفای وظایف خود ناتوان بوده است.
کلیدواژه ها :موضوع هفت
منبع : بهارنیوز

پربازدیدترین امروز

website tracking