۲۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۷

اولین جشنواره ترشی هفت بیجار/ تاکید بر حمایت از برندهای سنتی بیجار در راستای اشتغالزایی

اولین جشنواره ترشی هفت بیجار/ تاکید بر حمایت از برندهای سنتی بیجار در راستای اشتغالزایی
در اولین جشنواره ترشی هفت بیجار بر معرفی و حمایت از برندهای سنتی بیجار در راستای اشتغالزایی تاکید شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، صبح امروز با حضور معاون مدیر کل صندوق کارآفرینی امید و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی و مردم اولین جشنواره ترشی هفت بیجار در تیمچه حاج شهباز برگزار شد.

 

علی اکبر ورمقانی در ابتدای این مراسم با بیان اینکه برگزاری اولین جشنواره از کمی و کاستی های برخوردار است، اظهار داشت: هدف از برگزاری این جشنواره معرفی برندهای سنتی شهرستان تاریخی بیجار گروس است.

 

وی با بیان اینکه ترشی هفت بیجار در دو استان کشور درست می شود،افزود: با برگزاری این جشنواره "ترشی هفت بیجار "شهرستان بیجار به کل کشور معرفی می شود.

 

وی تاکید کرد: از وزارت خانه کار انتظار داریم با اختصاص تسهیلات اشتغالزایی در حوزه برندهای سنتی زمینه اشتغال بانوان را فراهم نمایند.

 

راه انداری هفته بیجار با هدف معرفی ترشی هفت بیجار در تهران

 

معاون مدیر کل صندوق کار آفرینی امید نیز در این مراسم با اظهار خوشحالی از برگزاری این جشنواره اعلام کرد: تولید محصول ترشی باید دارای امتیازات خاصی باشد که در سراسر کشور بتواند با استقبال رو به رو شود.

 

وی گفت: خریداران جلوه و بسته بندی خوب را می بینند و باید ترشی هفت بیجار هم این امتیاز را داشته باشند.

 

معاون مدیر کل صندوق کار آفرینی امید کشور بیان داشت: از همینجا این قول را می دهیم برای معرفی برند شهرستان بیجار از هیچ اقدامی دریغ نمی کنیم.

 

وی با بیان اینکه اگر خودمان برای معرفی برندهای شهرستان اقدام نکنیم باید از افراد دیگر انتظار نداشته باشیم از راه اندازی هفته بیجار در تهران با عرضه ترشی هفت بیجار در آینده نزدیک خبر داد.

 

در پایان این مراسم از  10 نفر از برگزیدگان این جشنواره تجلیل شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

کلیدواژه ها :موضوع هفت اشتغالزایی
منبع : دانا
website tracking