۲۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۱

کاربری حسینیه جاجرمی بجنورد "فرهنگی و قرآنی" است

کاربری حسینیه جاجرمی بجنورد "فرهنگی و قرآنی" است
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با اشاره به تغییر کاربری حسینیه جاجرمی بجنورد گفت: کاربری این مکان فرهنگی و قرآنی تعریف شده و بادی اداره‌کل میراث فرهنگی در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد.
- اخبار استانها -

حجت‌الاسلام عظیم آسوده یدکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد٬ با اشاره به اعتراض برخی از فعالان فرهنگی و اجتماعی استان در خصوص تغییر کاربری «حسینیه جاجرمی» به کافه و کافی شاپ٬ اظهار داشت: این مجموعه به عنوان موقوفه باید در راستای فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی ادامه کار دهد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی‌: 1200 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به هنرمندان صنایع دستی پرداخت می‌شود‌واکنش میراث فرهنگی به تخریب تپه باستانی سلسله؛ آسیبی به تپه وارد نشده استنام خراسان جنوبی برای برگزاری نمایشگاه ملی صنایع دستی در تقویم میراث فرهنگی کشور ثبت شد

وی افزود: این موضوع به اداره‌کل میراث فرهنگی ابلاغ شده و در جلساتی با این اداره‌کل٬ این تصمیم اتخاذ شده است. وجود کافه یا کافی شاپ در مجموعه‌ای فرهنگی به نام حسینیه٬ مورد تایید نیست.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان خاطرنشان کرد: با رویکرد مدیریت جدید اداره‌کل میراث فرهنگی استان٬ امیدواریم هرچه سریع‌تر نسبت به استفاده فرهنگی و قرآنی از مجموعه حسینیه جاجرمی اقدامات لازم انجام گیرد.

به گزارش تسنیم٬ مجموعه فرهنگی تاریخی حسینیه جاجرمی بجنورد که در فهرست آثار تاریخی ملی ایران نیز به ثبت رسیده٬ با رویکردی مذهبی و فرهنگی و از قدیم‌الایام در مرکز شهر بجنورد شناخته شده است. در سال‌های اخیر این مکان با واگذاری به اداره‌کل میراث فرهنگی استان٬ به کافی شاپ تبدیل شده و این موضوع انتقادات فراوانی را به دنبال داشته است.

کلیدواژه ها :جاجرم
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking