۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۲

در حاشیه برگزاری یک نمایشگاه هنری؛

خشم نتانیاهو از دیدن سند اسلامی بودن بیت‌المقدس در یک نمایشگاه+ عکس

خشم نتانیاهو از دیدن سند اسلامی بودن بیت‌المقدس در یک نمایشگاه+ عکس
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، نمایشگاه

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، نمایشگاه «به بیت‌المقدس خوش آمدید» در حالی قرار است کار خود را در موزه یهودیان برلین آلمان از فردا ۱۱ دسامبر آغاز کند که هنوز این نمایشگاه آغاز نشده، وجود یک تابلوی نقاشی در این موزه موجب واکنش تند بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شده است.

نقاشی «معراج پیامبر» که توسط حسن امینی بیش از ۶ دهه پیش طراحی شده، قرار است در موزه یهود برلین به نمایش درآید. این در حالی است که نشانه‌ای از هویت اسلامی بیت‌المقدس در این نقاشی به تصویر کشیده شده است.

بر این اساس، نتانیاهو نامه‌ای را برای دفتر صدراعظمی آلمان، خانم مرکل فرستاده است که ضمن بیان دلخوری‌اش، خواستار قطع حمایت دولت آلمان از موزه یهود در برلین شده است.

این تصویر در ادامه می‌آید:

خشم نتانیاهو از دیدن سند اسلامی بودن بیت‌المقدس در یک نمایشگاه+ عکس

این تصویر تداعی‌کننده معراج پیامبر اکرم (ص) در بیت القدس است. در روایات آمده است که پیامبر (ص) در شبی، از مکه به مسجدالاقصی انتقال یافت و از آنجا به آسمان عروج کرد. او در شب معراج، با برخی ملائکه دیدار و گفتگو کرد و اهل بهشت و اهل جهنم را مشاهده نمود. طبق احادیث، پیامبر در شب معراج، با برخی از پیامبران نیز دیدار کرده و گفت‌وگویی هم میان او و خداوند صورت گرفته که به حدیث معراج شهرت یافته است. البته داستان معراج در احادیث شیعه و سنی به صورت متواتر آمده است. قرآن کریم نیز در دو سوره «اسراء» و «نجم» به آن پرداخته است.

منبع: کانال تلگرام رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در برلین

منبع : خبرگزاری دانشجو

پربازدیدترین امروز

website tracking