۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۱

رئیس اداره ورزش و آمادگی جسمانی نیروهای مسلح:

پتانسیل قهرمانی در تکواندوی ارتش های جهان را داشتیم

پتانسیل قهرمانی در تکواندوی ارتش های جهان را داشتیم
پرونده بیست و چهارمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی ارتش‎های جهان با کسب ۳ مدال طلا و یک برنز و عنوان قهرمانی و اهتزاز پرچم ایران در رویودوژانیرو بسته شد. تیم روسیه با دو مدال طلا، یک نقره وسه برنز نایب قهرمان شد و تیم ملی چین با یک مدال طلا، سه مدال نقره و یک برنز درجایگاه سوم ایستاد. مراکش نیز با یک طلا و یک برنز در جایگاه چهارم این دوره از مسابقات ایستاد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امیر سرتیپ دوم سید کمال پیمبری رئیس اداره ورزش و آمادگی جسمانی نیروهای مسلح درباره قهرمانی تیم تکواندو در رقابتهای قهرمانی ارتش‎های جهان گفت: بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی ارتش‌های جهان ۲۰۱۸ در ۸ وزن و دو گروه مردان و زنان با حضور ۲۵ کشور به میزبانی "ریو دو ژانیرو" برزیل آغاز که ما در این دوره در ۸ وزن فقط مردان شرکت کردیم که خدا را شکر توانستیم با کسب ۳ مدال طلا و یک برنز با قهرمانی تیم ایران به پایان رسید . با قهرمانی که ما دراین دوره کسب کردیم موفق شدیم برای سومین دوره متوالی عنوان قهرمانی این دوره از رقابت ها را به نام خود ثبت نماییم. در ادامه تیم روسیه و چین هم دوم و سوم شدند.

وی افزود: با توجه به تقویم ورزشی سیزم ما یک دوره مسابقات انتخابی در سطح نیروهای مسلح برگزار کردیم که نفرات برتر در اردوی زیر نظر سرمربیتیم ،  تمرینات شان را پیگیری کردند و با توجه به این که تیم های خوبی از کره و چین حضور یافته بودند ،اما تیم ما با شایستگی توانست با اقتدار عنوان قهرمانی را کسب کند.   رئیس اداره ورزش و آمادگی جسمانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه قهرمانی دور از ذهن نبود اظهار داشت: در این دوره به غیر از قهرمانی از سوی کمیته برگزاری مسابقات، رضا صدری به عنوان بهترین تکواندوکار و محمد رضا زوار به عنوان بهترین مربی انتخاب و معرفی شدند. ما همواره نعامل خوبی با فدراسیون تکواندو و عمدتا وزرات ورزش داریم.همیشه سعی کرده ایم در مسابقات از مشورت آنها استفاده کنیم.سعی داریم همیشه در جلسات ماهیانه در جهت پیشبرد ورزشی نیروهای مسلح بهترین استفاده را ببریم ضمن این که این تعاملات دوسویه است. در مسابقات آسیایی جاکارتا ما هم تعامل خوبی با انها داشتیم و اجازه دادیم برخی ملی پوشان سرباز و کادر در مسابقات شرکت کنند. در کل این قهرمانی خیلی دواز ذهن نبود چرا که ما با توجه به پتانسیل تکواندوکاران این قهرمانی را پیش بینی کرده بودیم.   امیر پیمبری با اشاره به اینکه سال آینده در رقابتهای المپیک سیزم حضوری قدرتمند خواهیم داشت افزود: المپیک سیزم سال آینده در کشور چین برگزار می شود و انشاله از ۲۷ رشته ای که درالمپیک سیزم وجود دارد ، تیم نیروهای مسلح در ۱۴ رشته مدال آور شرکت خواهد کرد. استارت کار زده شده و تیم ها بر اساس مدال آوری ، حضوری مقتدرانه خواهند داشت.سعی داریم در این دوره بهترین نتیجه ممکن را کسب و روی سکوی المپیک سیزم قرار گیریم.   وی پاسخ به این سئوال که آیا نیروهای مسلح خواهان میزبانی المپیک سیزم است اظهار داشت: ببیند ما تا به امروز میزبانی های خوبی در رشته های مختلف ورزشی سیزم داشته ایم . چند روز پیش مسابقات تیروکمان نظامیان جهان را در تهران میزبانی کردیم. پیش ازاین مسابقات والیبال را هم برگزار کرده بودیم و با این مقوله آشنایی کامل داریم اما المپیک با توجه به این که در ابعاد بزرگتری باید برگزار شود قطعا برنامه ریزی خاصی را می خواهد .باید بررسی کرد آیا نیروهای مسلح تمایل دارد ، میزبان المپیک سیزم باشد یا  خیر.انشاله در صورت تصویب حتما در المپیک سیزم چین درخواست میزبانی را ارائه خواهیم کرد.
کلیدواژه ها :ورزشی
منبع : دانا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking