۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۴

ثبت تصویری جالب از یک یوزپلنگ در بهاباد یزد

ثبت تصویری جالب از یک یوزپلنگ در بهاباد یزد
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان یزد از ثبت تصویر یک قلاده یوزپلنگ آسیایی در منطقه «کم‌کی» شهرستان بهاباد خبر داد.

به گزارش ایسنا، نیره پورملائی در این خصوص گفت: در دهانه‌ی ورودی به پاسگاه «کم‌کی» واقع در شهرستان بهاباد، دوربین‌های اداره کل حفاظت محیط زیست یزد موفق به ثبت تصویر یک قلاده یوز پلنگ اسیایی، یک قلاده کفتار و روباه شدند.

وی خاطرنشان کرد: این چهارمین مشاهده این گونه در سال جاری در سطح استان است که سه مورد از آن در زیستگاه‌های شهرستان بهاباد بوده است.

ارتقای سطح حفاظتی منطقه شکار ممنوع کم‌کی بهاباد به عنوان زیستگاه حامی و پشتیبان مناطق یوزخیز استان مورد توجه اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد قرار گرفته و خوشبختانه در مراحل نهایی ارتقای سطح حفاظتی منطقه به پناهگاه حیات وحش است.

پیش از این و در فروردین ماه نیز معاون فنی محیط زیست استان یزد از تصویربرداری یک قلاده پلنگ ایرانی در قرق علی آباد چهل‎ گزی در شهرستان مهریز خبر داده بود.

حسن اکبری در این رابطه عنوان کرد: قرق علی آباد چهل گزی یکی از اولین قرق‌های رسمی کشور است که در شهرستان مهریز در استان یزد واقع شده است. مهم‌ترین گونه برجسته منطقه کل و بز است که افزایش جمعیت این گونه در سال‌های اخیر که به همت بخش خصوصی تحت حفاظت قرار گرفته، چشمگیر بوده است و از حدود 250 راس به 1400 راس رسیده است.

این مسئول گفت: در سایه افزایش جمعیت کل و بز و ایجاد امنیت در منطقه، حضور پلنگ ایرانی در این محدوده مستندسازی شده است.

اکبری خاطرنشان کرد: در سال‏‏‌های قبل نیز تصاویری از حضور این گونه توسط قرق‌بانان تهیه شده بود که حاکی از ماندگاری این گونه ارزشمند در منطقه است.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :جالب یوزپلنگ
منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking