۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۲

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان خبر داد:

اجرای 90 ویژه برنامه هفته وحدت در گیلان

اجرای 90 ویژه برنامه هفته وحدت در گیلان
گروه اجتماعی - حجت الاسلام یاری، از اجرای 90 برنامه خوب و تلفیقی بین شیعه و سنی در هفته وحدت در نقاط مختلف گیلان خبر داد و بیان کرد: مردم منطقه بسیار صمیمانه و عاشقانه به کشور، رهبری و نظام نگاه می‌کنند.

اجرای 90 ویژه برنامه هفته وحدت در گیلان

به گزارش ایکنا از گیلان، حجت الاسلام والمسلمین جمال یاری، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گیلان امروز، 28 آبان ماه در گردهمایی علمای شیعه و اهل سنت که در آستانه هفته وحدت در مصلی رشت برگزار شد، با تبریک فرا رسیدن ولادت با سعادت رسول رحمت، پیامبر اعظم(ص) و فرزند ایشان امام صادق(ع)، اظهار کرد: هفته وحدت یادگار امام خمینی(ره) برای استفاده از این مناسبت در جامعه اسلامی است.

وی به افق بلند و عمیق امام(ره) در ایجاد وحدت بین مسلمانان اشاره کرد و افزود: امام(ره) اهداف دشمن را شناسایی کرده بود، زیرا بزرگترین شکست یک امت، اختلاف است.

این کارشناس دینی، از اجرای 90 برنامه خوب و تلفیقی بین شیعه و سنی در هفته وحدت در نقاط مختلف گیلان خبر داد و بیان کرد: مردم منطقه بسیار صمیمانه و عاشقانه به کشور، رهبری و نظام نگاه می‌کنند و ما باید در این جهت حرکت کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان، با اشاره به اینکه ایران کشوری امن و دارای اهدافی بلند است، تصریح کرد: ولایت فقیه به عنوان یادگار امام(ره) در راس آن قرار دارد و سبب اتحاد و یکپارچگی مردم شده است.

حجت الاسلام یاری، مردم منطقه را گوش به فرمان اسلام، امام(ره)، رهبری و عالمان شیعه و سنی دانست و خاطرنشان کرد: دشمن از اتحاد جهان اسلام هراس دارد.

مسلمانان نسبت به همدیگر احساس مسئولیت داشته باشند

حجت الاسلام عزت شیخ، مدیر حوزه علمیه اهل تسنن محمدیه(ص) شهرستان تالش نیز، خاطرنشان کرد: شکر نعمت این است که اتحاد، وحدت و همگرایی بین شیعه و سنی را قدر بدانیم.

وی با بیان اینکه به لحاظ اعتقادی معتقدیم بین امت اسلامی اتحاد وجود دارد، تصریح کرد: مسلمانان باید نسبت به همدیگر احساس مسئولیت داشته باشند.

این کارشناس دینی، به نابود کردن کینه‌های دیرینه توسط پیامبر اکرم(ص) در جامعه اشاره کرد و یادآور شد: رسول اکرم(ص) توانست تمام خشم‌ها را از بین ببرد و آتشی که بین اقوام وجود داشت را خاموش کند.

مدیر حوزه علمیه محمدیه(ص) تالش، با اشاره به دعوت بشر به خداپرستی توسط پیامبر اکرم(ص)، عنوان کرد: رسول اکرم(ص) فضائل و ارزش‌ها را به بشر عرضه کرد.

حجت الاسلام شیخ، حفظ مرزها و حریم همدیگر را از دستاوردهای بزرگ عنوان کرد و گفت: افراد با هویت و ارزش‌های خود به ارزش‌های دیگران احترام می‌گذارند.

وی با بیان اینکه بی ‌توجهی به مشکلات مردم موجب رشد بی‌ظرفیت‌ها می‌شود، اظهار کرد: پرداختن به مشکلات جامعه موجب جلوگیری از تحرک دشمن خواهد شد.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

    website tracking