۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۷

توزیع امکانات در گیلان بدون هیچ تبعیضی انجام می‌شود

توزیع امکانات در گیلان بدون هیچ تبعیضی انجام می‌شود
استاندار گیلان گفت:‌ توزیع امکانات در مناطق مختلف و واگذاری تصدی امور عمومی در گیلان بدون هیچ تبعیضی انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت،‌ مصطفی سالاری امروز در گردهمایی علمای شیعه و سنی گیلان اظهار داشت:‌ قائل شدن تبعیض زمینه نارضایتی مردم در جامعه را فراهم می‌کند بر همین اساس استانداری گیلان نیز توزیع امکانات و واگذاری تصدی امور بدون هیچ تبعیضی را در دستور کار خود قرار داده است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان حفظ اتحاد و انسجام در جامعه اسلامی را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: حفظ وحدت و حرکت در مسیر اتحاد یکی از تکالیف مهم افراد هر جامعه‌ای است به ‌طوری‌که رعایت این اصل مهم در جوامع اسلامی برای جلوگیری از تفرقه امری ضروری محسوب می‌شود.

سالاری با بیان اینکه عدم اتحاد و انسجام بین پیروان مذاهب شیعه و سنی به جامعه اسلامی ضربه می‌زند تصریح کرد: بر اساس تجربیات تاریخی و دینی افراطی‌گری بزرگ‌ترین آسیب‌ها را به جوامع اسلامی وارد کرده در حالی‌که دین مبین اسلام با آموزه‌های الهی خود عاری از هرگونه خشونت است.

وی با بیان اینکه جوامع اسلامی در ابعاد مختلف باید مشترکات بین خود را پرورش و تقویت کنند عنوان کرد: حضور علمای شیعه   سنی در کنار یکدیگر وحدت را در جامعه تقویت می‌کند علاوه بر این زمینه لازم برای همگرایی و انسجام بیشتر بین مذاهب اسلامی به خوبی محقق می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان ‌نیز در این گردهمایی بزرگ ایران اسلامی را کشوری امن در منطقه و جهان دانست و تصریح کرد: آن‌چه که بیش از پیش موجبات پیشرفت و توسعه روزافزون جمهوری اسلامی ایران را فراهم کرد اتحاد و انسجام ملت تحت رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری است. 

یاری با تأکید بر اینکه در هفته وحدت امسال بیش از 90 برنامه مشترک بین شیعه و سنی برگزار خواهد شد بیان داشت: با عنایات خداوند متعال در حال حاضر مردم مناطق سنی نشین و شیعه نشین گیلان با اتحاد و انسجام کامل و تحت لوای حاکمیت جمهوری اسلامی ایران با هم زندگی می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان هفته وحدت را یادگار بی‌بدیل معمار کبیر انقلاب اسلامی دانست و عنوان کرد: ایجاد وحدت و تقویت همگرایی بین امت‌های مسلمان از اهداف بلند امام راحل بود زیرا از دیدگاه ایشان تفرقه زمینه اضمحلال امت‌های اسلامی و شکست آن‌ها از دشمنان را فراهم می‌کند.

کلیدواژه ها :وحدت اسلامی
منبع : تسنیم
website tracking