۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۰

وزیر اطلاعات:

دشمنان با همه قومیت های ایرانی عداوت دارند/ انتظار داریم شاهد اتفاقات تلخی که برای کولبران در مرزها روی می دهد نباشیم

دشمنان با همه قومیت های ایرانی عداوت دارند/ انتظار داریم شاهد اتفاقات تلخی که برای کولبران در مرزها روی می دهد نباشیم
وزیر اطلاعات گفت: دشمنان اسلام و صهیونیست ها با همه قومیت های ما اعم از عرب، لر، ترک و فارس عداوت دارند، از این رو ما باید در مقابل نقشه ها و دسیسه های شیطانی آنها هوشیار باشیم.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، حجت الاسلام «سیدمحمود علوی»، وزیر اطلاعات روز دوشنبه در دیدار با مردم مهاباد در تالار وحدت این شهرستان ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت افزود: ما باید اتحاد و برادری و صفوف یکپارچه خود را حفظ کنیم، زیرا قرآن می فرماید برادری و وحدت نعمتی است که هیچ نعمتی با آن برابری نمی کند.
وی ادامه داد: باید وحدت و دوستی را در جامعه گسترش دهیم، چون تاریخ نشان می دهد ملت هایی که دچار تفرقه شوند، محکوم به نابودی هستند.
حجت الاسلام علوی اضافه کرد: احادیث و روایات، مردم را بر دوری از درگیری و اختلاف توصیه می کنند، زیرا ملتی که دچار اختلاف باشد انرژی خود را به جای سازندگی با اختلاف هدر می دهد و هیچ عزتی به دست نمی آورد.
وی یادآور شد: با داشتن محوریت ولایت و قدرشناسی از این نعمت، همه باید زیرسایه و چتر رهبری برای پیشبرد امور کشور و خدمت بهتر به مردم گرد هم آمده و در راه عزت و اقتدار هرچه بیشتر ایران اسلامی گام برداریم.
وزیر اطلاعات همچنین با بیان اینکه دین اسلام برای مردم شادی و سرور را می پسندد، اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص)‌ می فرمایند، در سرزمینی که امنیت همراه با شادابی و سرور نباشد، خیر و برکت وجود نخواهد داشت.
حجت الاسلام علوی گفت: براساس آموزه های قرآنی وظیفه خود می دانیم به عنوان خدمتگزار برای برقراری امنیت و شادمانی مردم تلاش کنیم تا شاهد لبخند شادی همراه با امنیت بر لب های مردم باشیم.
وی با قدردانی از زحمات مسوولانی که امکانات شادمانی و نشاط را برای مردم فراهم می کنند، به سخنی از پیامبر گرامی اسلام (ص) اشاره کرد و گفت: آن حضرت فرمودند هر کس دل انسانی را شاد کند دل مرا شاد کرده و هر کس مرا شاد کند، خداوند را شاد کرده است.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار بیان کرد: دولت تدبیر و امید خدمات شایانی در منطقه آذربایجان غربی برجای گذاشته که انتظار داریم در عرصه های مدیریتی نیز دولت از نخبگان اهل سنت و کرد زبان بیشتر بهره مند شود.
جلال محمودزاده، توزیع متوازن ثروت در بخش ها و مناطق مختلف کشور را از برنامه های شاخص دولت دانست و عنوان کرد: شاخص توسعه یافتگی جنوب آذربایجان غربی نسبت به شمال استان کمتر است و این مهم توجه بیشتر مسوولان کشوری را می طلبد.
وی اضافه کرد: معیشت و اشتغال از دغدغه های اصلی مردم منطقه ما است که سبب شده جوانان مستعد در زمینه های ورزشی و علمی به سمت شغل کولبری گرایش پیدا کنند.
محمودزاده با بیان اینکه کولبران به ناچار این شغل را برای امرار معاش خود انتخاب کرده اند، اظهار داشت: انتظار داریم دیگر شاهد اتفاقات تلخی که برای کولبران در مرزها روی می دهد نباشیم.
عبدالسلام امامی، امام جمعه مهاباد نیز در این مراسم عنوان کرد: امنیت و آسایش کشور مرهون تلاش ماموران وزارت اطلاعات است که در سایه جمهوری اسلامی نصیب ملت شده است.
وی هفته وحدت را فرصتی مناسب برای نشان دادن همبستگی و اتحاد مردم دانست و افزود: از وزیر اطلاعات به عنوان نماینده رییس جمهوری درخواست داریم تا دوازدهم ربیع الاول سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) (به روایت اهل سنت ) را در مناطق اهل سنت تعطیل رسمی اعلام کنند.

کلیدواژه ها :پیامبر وحدت اسلامی
منبع : برنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking