۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۲

در چهارمین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی در سنندج عنوان شد؛

آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در دنیا است/ آمریکایی‌ها دشمن اصلی کردها بوده اند و تاریخ گواهی این ادعاست

آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در دنیا است/ آمریکایی‌ها دشمن اصلی کردها بوده اند و تاریخ گواهی این ادعاست
مروز کشورهای که سنگ حقوق بشر را بر سینه می زنند خودشان بزرگترین ناقضان حقوق بشر هستند و آمریکا در صدر آنها قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کُردتودی،  حسین اکبری پیش از ظهر امروز در چهارمین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی که به میزبانی سنندج برگزار شد، با بیان اینکه آمریکایی ‌ها با یک نگاه آخرالزمانی خیال می ‌کنند که نمایندگان خدا هستند و برای القای نظام لیبرال دموکراسی در جهان تمام تلاش خود را به کار برده ‌اند، اظهارداشت: آنها ٢١ تریلیون دلار بدهی دارند و با توجه به نگاه آخرالزمانی خود اعتقاد دارند که این بدهی ‌ها را هیچگاه پرداخت نمی کنند.

 

وی با اشاره به اینکه بر اساس آمارهای جهانی هم اکنون از ٢٣٠ میلیون نفر جمعیت آمریکا ٤٠ میلیون نفر گرسنه هستند و این کشور که ٢٥٠ سال از تشکیل آن می ‌گذرد، ٢٠٢ سال است که در جنگ به سر برده، افزود: امروز هر کجای دنیا جنگ هست آمریکا نیز نقش دارد و ٩٠ کشور را اشغال کرده و از هیچ کشوری خارج نشده و تنها از کشور عراق در چند سال گذشته خارج شد که آن هم در مقابل مقاومت عقب نشینی کردند و در مقابل داعش را به وجود آوردند.

 

جانشین دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی با بیان اینکه محور مقاومت در خاورمیانه سنگر دفاع از بشریت و نجات بخش حقوق بشر است، ادامه داد: امروز مقاومت سنگر دفاع از بشریت است و اگر این سنگر در این منطقه وجود نداشت بدون شک گروه های تکفیری از جمله داعش نصف منطقه خاورمیانه را گرفته بودند.

 

اکبری در ادامه سخنان خود یادآور شد: وجود جبهه مقاومت دفاع از حقوق بشر است نه جنایت هایی که آمریکا به بهانه حقوق بشر در کشورهای مختلف انجام می دهد.

 

وی با بیان اینکه امروز جبهه مقاومت تمام معادلات جبهه استکبار را نقش بر آب کرده و به سنگری برای دفاع از بشریت تبدیل شده است، بیان کرد: آنان هفت هزار میلیارد دلار در منطقه خاورمیانه هزینه کرده اند که امروز با توجه به قدرت مقاومت با دستان خالی در حال خارج شدن از خاورمیانه هستند.

 

جانشین دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در آمریکا هر کس علیه صهیونیست ها صحبت کند محاکمه می ‌شود و هر کس هم بخواهد می ‌تواند مالیات خودش را به اسرائیل بدهد و از امتیاز ویژه بهره‌ مند شود، گفت: رژیم صهیونیستی که در نتیجه جنگ جهانی اول توسط بلوک غرب ایجاد شده نیز در زمان حاضر با سیاست های نژادپرستی و غیر ستیزی در حال همکاری با آمریکا است و امروز اسرائیل نیز در حال ساختن بزرگترین دیوار جهان برای دفاع از خودش است و گنبد آهنینشان فرو ریخته است.

 

اکبری در پایان سخنان خود اظهارداشت: قدرت‌ های بزرگ دنیا بر مرکب دین ‌ستیزی به دنبال حضور و سیطره خود در دنیا هستند و با تمام توان برای حذف مخالفان خود گام برمی ‌دارند و هیچگاه به دنبال حاکمیت حقوق بشر نیستند بلکه به دنبال تسلط فرهنگی و تغییر هویت مسلمین هستند.

 

حقوق بشر آمریکایی را باید در زندان ابوغریب, یمن و سوریه مشاهد کرد

 

ماموستا امین راستی امام جمعه موقت سنندج اظهار کرد؛  منشأ حق اراده خداوند بوده و فارغ از نژاد و ملیت و قومیت است و به انسان ها به عنوان هدیه ای الهی اهدا شده است.

 

وی افزود: هزار و ۴۰۰ سال قبل اعلامیه حقوق بشر به همه انسان ها اعلام شد و جبهه استکبار پس از جنایات پس از جنگ جهانی دوم یک منشور خود ساخته را به عنوان قانون حقوق بشر به تصویب رساندند اما امروز کشورهای که سنگ حقوق بشر را بر سنیه می زنند خودشان بزرگترین ناقضان حقوق بشر هستند.

 

امام جمعه موقت سنندج ادامه داد: از نظر اسلام شناسی کارشناس دارند و مشاورانشان به آن ها این مهم را نشان داده اند که اسلام دین جهانی و منبع حقوق بشر جهانی است و کرامت انسان ها در آیین اسلام در والاترین جایگاه مدنظر است.

 

ماموستا راستی با بیان اینکه دین رسول الله(ص) یک دین جهانی است و روزی خواهد آمد که پرچم اسلام در جهان برافراشته خواهد شد چرا که خداوند متعال با توجه به جامعیت آیین اسلام تاکید کرده است, یاداور شد: تکلیف و وظیفه ما مسلمانان است که اسلام ناب محمدی را به مردم معرفی کنیم تا این اسلام بتواند در دنیا حکومت کند.

 

وی با اشاره به اینکه حقوق بشر آمریکایی در جنایات رو به گسترش این رژیم غاصب در نقاط مختلف جهان نمود پیدا کرده است, بیان کرد: حکومت جنایتکار آمریکا با جنایات گسترده خویش ضدبشری ترین حکومت جهان بوده و نماد اصلی نقض حقوق بشر جهانی محسوب می شود.

 

امام جمعه موقت سنندج در ادامه گفت: دشمنان به بهانه های واهی به هر نقطه ای از جهان حمله می کنند و دیوانه وار از رژیم جنایتکار سعودی حمایت تسلیحاتی می کنند و مردم بی دفاع و مظلوم کشوری مانند یمن را کشتار می کنند.

 

ماموستا راستی اظهار داشت: حقوق بشر آمریکایی را باید در زندان ابوغریب و یمن و سوریه و دیگر نقاط مشاهد کرد و جنایت این رژیم جنایتکار را رسوا کرد و روزی خواهد رسید که اسلام به عنوان حافظ حقوق بشر به ویژه مظلومان بر دنبا حکومت خواهد کرد.

 

همه باید به دنبال افشای کارهای ضد حقوق بشری آمریکا باشیم

 

در ادامه معاون امور بین‌الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری ادامهاظهار داشت: یکی از گفتمان های مقام معظم رهبری بحث افول آمریکا است اما این به معنای سقوط نیست بلکه منظور  از این افول تضعیف شاخص هایی است که امریکا را به عنوان یک ابر قدرت در دنیا شناخته است.

 

محسن پاک آیین افزود: هر چند امروز آمریکا همچنان از نظر قدرت نظامی و مالی قدرتمندترین کشور دنیا است اما شاخص هایی مانند مقبولیت و قدرت را در بین کشورهای جهان از دست داده و رو به افول می رود.

 

معاون امور بین‌الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری ادامه داد: آمریکا زمانی ابرقدرت بود که در کنار قدرت های بزرگ اروپایی بود اما امروز این شاخص ها وجود ندارد و در ۵۰ سال گذشته این کار به پایین ترین حد خود رسیده است.

 

پاک آیین یاداور شد: خروج امریکا از نهادهای بین المللی مختلف مانند حقوق بشر و یا محیط زیست و تحقیر کشورهای اروپایی باعث شده امروز اروپاییان در مقابل انها بایستند و امروز کشورهای قدرمندی مانند چین و روسیه نیز آمریکا را با چالش مواجه کرده اند.

 

وی بیان کرد: قدرت اقتصادی امریکا نیز که به طور یکجانبه تعرفه های بسیار سنگینی بر کالاهای کشورهای دیگر وارد کرده اقتصاد این کشور را از اقتصاد ازاد دور کرده و همین باعث شده قدرت اقتصادی امریکا نیز رو به افول برود.

 

معاون امور بین‌الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری گفت: حضور آمریکا در نقاط مختلف جهان نیز یکی از مولفه های قدرت آمریکا در دنیا بود که امروز به دلیل قدرت نمایی ایران در کشورهای منطقه دیگر شاهد انزوا و تنها ماندن آمریکا در خاورمیانه شده است.

 

پاک آیین افزود: مقبولیت آمریکا نیز در سال های گذشته با چالش مواجه شده و دیگر افکار عمومی جهان را با خود ندارد و جنایات ضد حقوق بشری انان مقبولیت انها را با چالش مواجه کرد.

 

وی اظهارداشت: وقتی برای اولین بار جنایات و شکنجه های انها در زندان هایی مانند ابوغریب و گوانتانامو به مردم دنیا نسان داده شد مقبولیت انها از بین رفت.

 

معاون امور بین‌الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری یادآور شد: باید همه به دنبال افشای کارهای ضد حقوق بشری آمریکا بوده و هر چه این کار بیشتر در دنیا اشاعه شود آمریکا با چالش و افول بیشتری رو به رو می شود.

 

آمریکایی‌ها دشمن اصلی کردها بوده اند و تاریخ گواهی این ادعاست

 

محسن بیگلری نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه هم در چهارمین نشست تخصصی «حقوق بشر آمریکایی از منظر رهبر معظم انقلاب» اظهار داشت: هرجا که فرمایشات رهبر معظم انقلاب را گوش دادیم ضرر نکردیم و هرجا که به فرمایشات ایشان کم‌توجهی شد ضرر آن عایدمان شد که نمونه مصداقی آن برجام است.

 

رئیس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس با اشاره به بی‌توجهی آمریکایی‌ها به کُردهای جهان تصریح کرد: برخی‌ها تصورشان این است که آمریکا به کردها توجه دارد و حامی کردها هستند اما با اندکی تأمل، کاملاً برعکس است؛ آمریکایی‌ها دشمن اصلی کردها بودند و تاریخ گواهی این ادعاست.

 

وی با اشاره به 25 اسفند سال 66 یادآور شد: نسل‌های بعد از ما هم جمعه خونین حلبچه، انفال 180 هزار شهید، ویران کردن 4 هزار روستا و بمباران شیمیایی سردشت در هفتم تیرماه 66، ایزدی‌ها، داعش، شنگال و کوبانی را فراموش نخواهند کرد.

 

بیگلری افزود: کردها نخستین قربانی ترورها بوده‌اند و بزرگانی همچون «ماموستا برهان عالی و ماموستا شیخ‌الاسلام» از جمله این قربانیان هستند.

 

سازمان ملل در برابر جنایت‌های آمریکا سکوت کرده‌ و حرفی نمی‌زند

 

ماموستا فایق رستمی نیز در این نشست با اشاره به رسالت ویژه و تکلیف حساس و خطیر علما به‌عنوان مشعلداران حقیقت، سکانداران دین، سنگربانان عقیده، عبودیت، وحدت و اتحاد اظهار داشت: باید همه مسلمانان در شرایط حساس کنونی کشور وحدت عملی داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه نقشه دشمنان این است که زیربنای اقتصادی کشوهای اسلامی را به یغما ببرند، گفت: دشمن به‌دنبال ایجاد تفرقه میان امت مسلمان است و می‌طلبد همه مسلمان متحد و اتحاد داشته باشند و مکر و حیله دشمن را بشناسند.

 

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه قرآن سرلوحه «اخوت، وحدت، برادری و وحدت» است، تصریح کرد کرد: پیامبر اکرم(ص) پیامبر رحمت و مهربانی ‌برای عالم بشریت بودند و با تبعیض و تعصب مخالفت و مقابله کردند و به فقرا و نیازمندان کمک می‌کردند.

 

وی خاطرنشان کرد: حقیقتاً حقوق بشر آمریکا یعنی «شیمایی‌کردن، غارت، بمباران حلبچه مظلوم و کشتار 5 هزار نفر، بکاربردن سلاح‌های شیمیایی و جنگ»، حال سؤال اینجاست این است اسلامیت و حقوق بشر؟

 

ماموستا رستمی افزود: سازمان ملل که به‌اصطلاح باید یک سازمان مدافع حقوق بشر باشد در برابر جنایت‌های آمریکایی‌ها سکوت کرده‌اند و حرفی نمی‌زنند.

 

وی با اشاره به فرموده قرآن اظهار کرد: در شرایط کنونی که دشمنان نظام و قرآن به‌دنبال ایجاد اختلاف میان مسلمانان هستند، وظیفه همه ما این است که به قرآن کریم پایبند باشیم و «وحدت، اتحاد، اخوت و برادری» خود را حفظ کنیم.

 

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی تمام نقشه‌های دشمنان را خوب شناساسی کرده و اجازه هیچ‌گونه سوءاستفاده‌ای به آنان نمی‌دهد، تاکید کرد: باید دست به دست یکدیگر بدهیم و وحدت، امنیت و آسایش کنونی را حفظ و قدر بدانیم.

 

منبع : دانا

اخبار مرتبط

website tracking