۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۸

کردستان| منفعت‌طلبی آمریکا در شعار حقوق بشر برای تمام دنیا آشکار شده است

کردستان| منفعت‌طلبی آمریکا در شعار حقوق بشر برای تمام دنیا آشکار شده است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: آمریکا اصلاً نمی‌تواند ادعای رعایت حقوق بشر کند چراکه خودشان اصلاً این امر را رعایت نمی‌کنند و اساس و مبنای کارشان بر منفعت‌طلبی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی ظهر امروز در چهارمین نشست تخصصی «حقوق بشر آمریکایی از منظر رهبر معظم انقلاب» که با حضور مسئولان کشوری و استانی در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد، با تبریک فرارسیدن هفته وحدت اظهار داشت: آمریکا به‌جایی رسیده که همانند فرعون در جایگاه پایان تاریخ است.

وی گفت: در گذشته دو قطب شرق و غرب با مظاهر الهی در جهان مبارزه می‌کردند و دین را افیون جامعه و مضر می‌دانستند و جدایی دین از سیاست شعار آنها بود و هیچ‌وقت اجازه ترویج دین در جامعه را نمی‌دانند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: در درگیری بین این دو قدرت، در نهایت می‌بایست یکی باقی می‌ماند که آمریکا پس از شکست شوروی، این احساس را می‌کرد که کدخدای جهان شده و پایان تاریخ را اعلام کردند اما خودشان متوجه شدند که نمی‌توانند به اهدافشان برسند.

آمریکا در حال افول است

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی حرکتی را در جهان آغاز کرده و روزبه‌روز نیز در حال پیشرفت است، یادآور شد: آمریکا برای اینکه جایگاه خود را حفظ کند از ابزارهای مختلف همچون ابزار حقوق بشر استفاده می‌کند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: آمریکا اصلاً نمی‌تواند ادعای رعایت حقوق بشر کند چراکه خودشان اصلاً این امر را رعایت نمی‌کنند و اساس و مبنای کارشان بر منفعت‌طلبی است.

وی اظهار کرد: 90 درصد ثروت آمریکا در دست یک درصد از جمعیت این کشور است و برای رسیدن به برنامه و اهدف شوم خود، جنگ، تجاوز و کشتار را جزو سیاست خود می‌دانند.

آمریکا نمی‌تواند در مقابل قدرت نظامی ایران دوام بیاورد

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فرموده رهبر فرانه انقلاب مبنی بر اینکه «آمریکا در حال افول است»، گفت: در طول چهل سال انقلاب اسلامی، تحولات زیادی در ایران صورت گرفته و ایران از لحاظ قدرت جهانی، علمی و نظامی پیشرفت‌های بی‌نظیری کرده است.

وی با بیان اینکه آمریکا نمی‌تواند در مقابل قدرت نظامی ایران دوام بیاورد، ادامه داد: در حالی که در گذشته آمریکا ما را تحقیر می‌کرد و به اسلام توهین می‌کرد، اما اکنون مظاهر قدرتش یکی پیش از دیگری در حال فروپاشی، نابودی و به خطر افتاده است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: آمریکا روزبه‌روز ذلیل‌تر و در حال سقوط است و به‌خاطر همین از مسئله حقوق بشر علیه ملت‌های دیگر سوءاستفاده و جنایت می‌کنند.

کلیدواژه ها :دنیا
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking