۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۱

زیباترین نمونه ها برای طراحی دکوراسیون خانه مدرن+ تصاویر

زیباترین نمونه ها  برای طراحی دکوراسیون خانه مدرن+ تصاویر
قبل از طراحی باید با نکات و ایده‌های موجود آشنا شده و از دیدن نمونه‌ها غافل نشوید.

به گزارشگروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، تعدادی از بهترین نمونه‌های دکوراسیون خانه مدرن را با شما به اشتراک گذاشته ایم.

بشیتربخوانید :ایده های جالب و جذاب برای دکوراسیون اتاق نوجوان+تصاویر

آیا شما نیز به دنبال طرح‌های مدرن و شیک هستید؟ با نمونه‌ها و نکات آن تا چه حد آشنایی دارید؟ سبک معماری مدرن سبکی است که در پی سادگی و شیک طراحی کردن فضاست. البته در تفکر عامیانه مردم ما طرح‌های لوکس و غربی به عنوان سبک مدرن جا افتاده و این سبک طراحی در بین مردم محبوبیت خاصی داشته که روز به روز بر تعداد علاقه‌مندان به این سبک اضافه می‌شود. با این حال باید بدانید بدون داشتن اطلاعات لازم و یا مهارت در طراحی، ممکن است نتیجه‌ی حاصله معکوس عمل کند.

۱. ایجاد فضای مطالعه دکوراسیون منزل مدرن

بهترین نمونه‌های دکوراسیون خانه مدرن

در نظر گرفتن فضایی جهت مطالعه و گذراندن وقت در منزل، علاوه بر هویت بخشی به محیط منزل به آن جنبه‌ای لوکس خواهد داد. مسلما این مورد در فضا‌های کوچک قابل اجرا نیست. اما اگر فضایی بزرگ در اختیار دارید، از طراحی کنج مخصوص به خود جهت مطالعه غافل نشوید. این فضا باید در آرام‌ترین جای منزل باشد تا بتوان در آن بخش بدون مزاحمتی به مطالعه و تفکر پرداخت. نوع دکوراسیون این فضا بسته به سلیقه‌ی شما دارد، اما سعی کنید از شلوغی پرهیز کنید و دنباله رو سبک مدرن باقی فضا باشید. البته در طراحی این بخش بهتر است جهت نمایش کتب‌های خود از قفسه بهره برید. در این فضا انتخاب نوع مبل نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. مطمئنا مبل انتخابی شما باید راحت بوده و بتوان برای مدتی روی آن مطالعه کرد. به نمونه‌ی آورده شده نگاه کنید.

۲. استفاده از تابلو‌های خاص در دکوراسیون منزل مدرن

بهترین نمونه‌های دکوراسیون خانه مدرن

یکی از مواردی که شما را در چیدمان منزلتان یاری می‌دهد، پر کردن دیوار خالی تان با تابلو‌ها و نقاشی‌های مناسب سبک فضا است. گاهی برای ایجاد تعادل یا نوعی ادغام سبک‌ها باهم، از تابلویی با سبک مخالف دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود. در حقیقت یک تابلو می‌تواند کیفیت فضا را تا حد زیادی بالاتر یا پایین‌تر ببرد. از طرفی نوع رنگ‌های به کار رفته در تابلو نیز بسیار مهم است. اگر فضایی بی روح دارید، با انتخاب تابلویی با رنگ‌های شاد و متضاد، به محیط انرژی از دست رفته را بازگردانید.

۳. اهمیت بازشو در دکوراسیون منزل مدرن

بهترین نمونه‌های دکوراسیون خانه مدرن

در سبک مدرن بهتر است از پنجره های فراخ و گسترده استفاده شود. این امر سبب ورود نور طبیعی به منزل شده و فضای منزل سبک تر تلقی می شود. از طرفی این امر سبب بزرگتر دیده شدن فضا نیز می شود. بنابراین بهتر است محیط شامل پنجره های گسترده باشد. این مهم با مرور زمان روی سلامت شما نیز تاثیر بسیاری خواهد گذاشت. اگر پنجره های بزرگی برای فضایتان در نظر گرفته نشده است، سعی کنید بازشوهای موجودتان را بیشتر جلوه دهید. بنابراین در اطراف آن المان زیادی قرار نداده و هم چنین از پرده های ضخیم و یا تیره به هیچ وجه استفاده نکنید. نمونه ی بالا یکی ایده آل ترین بازشوها را رو به طبیعت بی نظیر رو به رویش دارد.

۴. انتخاب مبلمان مدرن برای دکوراسیون مدرن!

بهترین نمونه‌های دکوراسیون خانه مدرن

نوع مبلمان انتخابی شما نیز یکی از مهم ترین بخش های دکوراسیون منزل به سبک مدرن است. اگر بخواهید بدون فکر و در نظر گرفتن سبک طراحی تان به سراغ مبلمان های قدیمی بروید، هماهنگی و یکپارچگی فضا از بین رفته و چیدمانی غیر اصولی خواهید داشت. مبلمان های مدرن این روزها طرفداران بسیار یافته و بسیار محبوب هستند. این ترکیب ها معمولا راحتی بیشتری را برای استفاده کنندگان خود به ارمغان می آورند. نکته ی دیگر ترکیب رنگ مبلمان شما است. می توانید تعادل لازم را به وسیله ی مبلمان خود در فضا ایجاد کنید. گاهی نیز این تاثیر را می توانید به وسیله ی کوسنهای خود ایجاد و خلق کنید. بنابراین به طرح پارچه کوسن های خود نیز اهمیت دهید. لازم به ذکر است هیچ گاه راحتی را فدای زیبایی نکنید. بنابراین رکن اصلی در انتخاب مبلمان شما راحتی آن است.

۵. انتخاب مصالح در دکوراسیون منزل مدرن

بهترین نمونه‌های دکوراسیون خانه مدرن

مصالح و متریال انتخابی یکی از مهم ترین بخش های دکوراسیون مدرن به حساب می آید، بنابراین می بایست از جدید ترین متریال ها و ایده ها برای چیدمان منزل خود استفاده کنید. جهت آگاهی از جدیدترین ایده ها، کافی است به نمونه های موجود و طراحی شده توسط متخصصان نگاهی انداخته و از آن ها ایده بگیرید. تصویر آورده شده نیز از این مورد مستثنی نیست. به سقف چوبی و کف سنگی آن به خوبی دقت کنید. این ایده مخصوصا برای ایجاد محیطی گرم و صمیمی تر بسیار کاربرد دارد. لازم به ذکر است انتخاب متریال با رنگ تیره برای سقف، سبب کوتاه به نظر رسیدن سقف می شود.

۶. اهمیت روشنایی در دکوراسیون مدرن

بهترین نمونه‌های دکوراسیون خانه مدرن

اهمیت روشنایی از دو حیث قابل بحث است: یکی میزان روشنایی فضا، دوم نوع لوستر انتخابی. لوستر یکی از معدود المان های زینتی سقف است بنابراین انتخاب آن از اهمیت ویزه ای برخوردار است. اگر سبک طراحی مدرن را انتخاب کرده اید، باید لوسترتان هماهنگ با این سبک باشد. تصویر بالا یک نمونه ی بسیار خوب از این دست سبک هاست. بهتر است قبل از خرید، به برد و میزان روشنایی هر لوستر توجه کنید. این مورد بستگی به مساحت شما داشته و باید متناسب با آن انتخاب و گزینش شود.گاهی یک لوستر به تنهایی قادر به روشن کردن فضای شما نیست. بنابرای همانند تصویر می توانید از چراغ های کمکی بهره برید.

منبع: تابناک باتو

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking